A szerelmesek napján, mi mással is készülhetnénk nektek, mint egy erről szóló jó kis slasherrel. Személy szerint nekem a My Bloody Valentine az egyik kedvencem (szorosan a Péntek 13 után) a zsáner keretein belül és minden évben, február 14-én újranézem. Ebben a cikkben most pár kulisszák mögötti érdekességről olvashattok az 1981-es film kapcsán.
1. A filmet eredeti bányákban forgatták, melyek gyakran 900 láb (270 méter) mélyek voltak. Az esetleges metángáz-robbanás veszélye miatt csak speciális lámpákkal lehetett világítani.
2. George Mihalka rendező a TerrorTrap.com-nak adott interjúban elmondta, hogy a kisvárosias jelleg miatt választották a forgatás helyszínéül az új-skóciai Sydney Minest. Azonban amikor a helyiek megtudták, hogy filmet fognak forgatni náluk annyira belelkesedtek, hogy 50.000 dollárt költöttek a bánya kifestésére és kitakarítására. Hiába akartak jót a helyiek, ez bizony igencsak rontotta a kisvárosi idillt és a helyszín eredetiségét. A rendező elmondta, hogy emiatt a film költségvetéséből 75.000 dollárt költöttek a bánya eredeti állapotának visszaállítására és csak ezt követően tudták megkezdeni a forgatást.
3. Sydney Mines egy szénbányász kisváros. A település a filmben látható bányákhoz hasonlókkal van tele, amiket azonban különböző gazdasági és környezetvédelmi okokból bezártak. Az eredetileg Princess Colliery bányát - melyet a filmben Hanniger bányának hívtak - mára betemették, helyén most már egy park és egy múzeum áll.
4. A filmet akkor forgatták, amikor a Sydney Steel Corporation tulajdonosa Cape Brenton komoly pénzügyi problémákkal küzdött. A tét a cég felszámolása volt. Úgy gondolták, hogy a filmforgatás talán fellendítheti a környék idegenforgalmát és kihúzza majd őket a csávából. Ahogy az előző pontban olvashattátok, ez bizony nem jött be.
5. A filmben látható házak többségét a Cape Breton szénbányászati vállalat építette munkásainak. A többségük még ma is áll, bár most már nem igen lakják őket.
6. A producerek azt mondták, hogy a film címe akkor jutott eszükbe, amikor egy olyan ünnepet kerestek, amivel kapcsolatban még nem jött ki slasher horror. Tudniillik a '80-as évek elején igazi "slasher-mániában" égett mindenki, ezért muszáj volt valamivel kitűnni. A keresés során bukkantak rá a Valentin-napra. Ám attól féltek, hogy valaki lekoppintja az ötletet, ezért a filmet "A titok" munkacímen forgatták. Kicsit sem gyanús, nem igaz?
7. A film végén megszólaló dalban hallható ez a sor: "and those still alive, know the secret survives". Ez a film eredeti munkacímére "A titok"-ra és arra utal, hogy sikerült megőrizniük a film címének titkát.
8. Az egyik sminkesnek egy álhullát kellett küldenie a forgatásra egy koporsóban, ami nem kis felfordulást okozott a kanadai vámon.
9. Thomas R. Burman sminkes egyik véres kelléke annyira valósághűre sikerült, hogy a rendező felkiáltott mikor meglátta, mert egy pillanatra valódinak hitte.
10. Az Axel-t alakító Neil Afflecknek még mindig megvan az a védősisak, amit a filmben viselt.
11. A "Csütörtök, február 12." kiírás a film elején egyértelműen azt hivatott megmutatni, hogy a Valentin-napi bál szombaton, 14-én lesz. Tehát a filmben péntek bizony 13-ára esett. Ezzel is tisztelegtek az 1980-ban elkészített Péntek 13 előtt, amiből jócskán merítettek a készítők.
12. George Mihalka rendező 2001-ben felvetette a Paramountnak egy folytatás lehetőségét, azonban a My Bloody Valentine siralmas bevételei miatt az ötletet a stúdió elvetette.
13. Quentin Tarantino ezt a filmet nevezte meg a kedvenc slasher filmjeként.
13+1. 1983-ban Dublinban alakult meg a My Bloody Valentine nevű ír rockbanda. A tagok a film címéről kölcsönözték a nevüket.