Közeledünk a széria végéhez, Kirakós hagyatéka lassan lezárul, de addig lássuk az utolsó előtti részt, 2009-ből. A Fűrész utolsó két részét Kevin Henry Greutert rendezte, neki köszönhetjük a Jessabelle-t is. A hatodik rész John Kramer munkásságának teljes arcul köpése, teli logikátlan lépésekkel, érdektelen párbeszédekkel, melyeken sajnos az utolsó tíz percben látott, igazi fűrészes hangulat és csavar sem segít.
Közeledünk a széria végéhez, Kirakós hagyatéka lassan lezárul, de addig lássuk az utolsó előtti részt, 2009-ből. A Fűrész utolsó két részét Kevin Henry Greutert rendezte, neki köszönhetjük a Jessabelle-t is. A hatodik rész John Kramer munkásságának teljes arcul köpése, teli logikátlan lépésekkel, érdektelen párbeszédekkel, melyeken sajnos az utolsó tíz percben látott, igazi Fűrészes hangulat és csavar sem segít.
Miután Strahm nyomozó halálát lelte, mert túl mélyre ásott, Kramer utódja taktikázásának köszönhetően ő válik első számú gyanúsítottá és az FBI Hoffman nyomozóval karöltve beleveti magát az újabb nyomok felderítésébe. Az első logikátlan lépés itt mutatkozik meg; mégis miért vonnak be kétes hírnevű nyomozót, ha a saját emberük az új gyanúsított? Közben újabb játék veszi kezdetét: William-nak, egy biztosító cég elnökének kell sorozatos kihívások elé néznie, hogy életről és halálról dönthessen, ahogy azt munkájában is tette. Már az előző részek is feszegették a húrt, de itt tényleg arcon csapták az első film mondanivalóját, hisz az, az élet megbecsüléséről és a valódi bűnösök újabb lehetőségéről szólt. Ebben a részben egy igazi bűnös sincsen, csak és kizárólag az önbíráskodás. Azért, mert a játékban szereplők nagy része biztosító, halált érdemel? Nyilvánvalóan nem lehet álommunka, valóban sorsokról döntenek, de nekik ez a munkájuk. Az más kérdés, hogy irritálóak, arrogánsak és bármikor hátba tudják támadni egymást a karakterek, de ez nem elég ok a kivégzésükre. A legabszurdabb áldozat talán a dohányos, vajon Dante poklának mely bugyrába kerül azért, mert cigarettázik? A helyszín is igazán életszerű: micsoda szerencse, hogy van egy ház, amiben több mesterien felszerelt csigás gépezet, egy labirintusos kazánház és még egy cirkuszi körhinta is van, ezekről pedig senki sem tud semmit.
A Játékon kívül Hoffman nyomozó és Jill Tuck közös jeleneteit láthatjuk, hihetetlen, de egyik színész arca sem mozdul, egy vasárnapi ebédnél több az érzelem, és a párbeszédek is jobbak. Már azt sem értem, miért olyan egyértelmű, hogy a sorozatgyilkos neje éveken át tudta mivel foglalkozik exférje, illetve ismeri utódait, mégsem értesített senkit, majd Kramer halála után szívesen segédkezett a terv egy fázisának véghez vitelében. Még a fordított medvecsapdát is meg tanulta kezelni, ilyen a jó feleség…
A másfél órás játékidő felét az előző részekből bevágott, néhol kibővített jelenetek teszik ki. Kramer egy harmadik indokát is megtudhatjuk a gyilkosságokra. Betekinthetünk Kirakós utódainak viszonyába és Jill Tuck visszaemlékezéseibe.
Sajnos a hatodik részre minden kiveszett a Fűrészből, ami az elsőben olyan mesteri volt, szerintem már csak az abszolút rajongók tudják élvezni. Jövő héten az utolsó résszel érkezem.
Szerintem: 5/10Közeledünk a széria végéhez, Kirakós hagyatéka lassan lezárul, de addig lássuk az utolsó előtti részt, 2009-ből. A Fűrész utolsó két részét Kevin Henry Greutert rendezte, neki köszönhetjük a Jessabelle-t is. A hatodik rész John Kramer munkásságának teljes arcul köpése, teli logikátlan lépésekkel, érdektelen párbeszédekkel, melyeken sajnos az utolsó tíz percben látott, igazi Fűrészes hangulat és csavar sem segít.
Miután Strahm nyomozó halálát lelte, mert túl mélyre ásott, Kramer utódja taktikázásának köszönhetően ő válik első számú gyanúsítottá, és az FBI Hoffman nyomozóval karöltve beleveti magát az újabb nyomok felderítésébe. Az első logikátlan lépés itt mutatkozik meg: mégis miért vonnak be kétes hírnevű nyomozót, ha a saját emberük az új gyanúsított? Közben újabb játék veszi kezdetét: Williamnek, egy biztosító cég elnökének kell sorozatos kihívások elé néznie, hogy életről és halálról dönthessen, ahogy azt munkájában is tette. Már az előző részek is feszegették a húrt, de itt tényleg arcon csapták az első film mondanivalóját, hisz az az élet megbecsüléséről és a valódi bűnösök újabb lehetőségéről szólt. Ebben a részben egy igazi bűnös sincsen, csak és kizárólag az önbíráskodás. Azért, mert a játékban szereplők nagy része biztosító, halált érdemel? Nyilvánvalóan nem lehet álommunka, valóban sorsokról döntenek, de nekik ez a munkájuk. Az más kérdés, hogy irritálóak, arrogánsak és bármikor hátba tudják támadni egymást a karakterek, de ez nem elég ok a kivégzésükre. A legabszurdabb áldozat talán a dohányos; vajon Dante poklának mely bugyrába kerül azért, mert cigarettázik? A helyszín is igazán életszerű: micsoda szerencse, hogy van egy ház, amiben több, mesterien felszerelt csigás gépezet, egy labirintusos kazánház és még egy cirkuszi körhinta is van, ezekről pedig senki sem tud semmit.
A Játékon kívül Hoffman nyomozó és Jill Tuck közös jeleneteit láthatjuk, hihetetlen, de egyik színész arca sem mozdul, egy vasárnapi ebédnél több az érzelem, és a párbeszédek is jobbak. Már azt sem értem, miért olyan egyértelmű, hogy a sorozatgyilkos neje éveken át tudta, mivel foglalkozik exférje, illetve ismeri utódait, mégsem értesített senkit, majd Kramer halála után szívesen segédkezett a terv egy fázisának véghezvitelében. Még a fordított medvecsapdát is megtanulta kezelni, ilyen a jó feleség…
A másfél órás játékidő felét az előző részekből bevágott, néhol kibővített jelenetek teszik ki. Kramer egy harmadik indokát is megtudhatjuk a gyilkosságokra. Betekinthetünk Kirakós utódainak viszonyába és Jill Tuck visszaemlékezéseibe. Sajnos a hatodik részre minden kiveszett a Fűrészből, ami az elsőben olyan mesteri volt, szerintem már csak az abszolút rajongók tudják élvezni. Jövő héten az utolsó résszel érkezem.
Szerintem: 5/10
Játékok a hatodik részből:
- Húsáldozat: két ember közül csak annak nem fúrja szét az agyát a fejére szerelt gépezet, aki több húst áldoz fel önmagából.
William kihívásai:
- Tüdőkapacitás: William és a dohányos játéka; annak nem roppantja szét a gép a bordáit, aki tovább tudja visszatartani a lélegzetét.
- "Ments meg egyet, öld meg a másikat": William két kollégájának az életéről dönthet, csak egyiküket mentheti meg a szögesdrótos akasztástól.
- Labirintus: a cég jogászát kell végigvezetni a kazánház labirintusán, önmagát leforrázva, illetve a csapdát nyitó kulcs az ő testébe van bevarrva.
- Körhinta: hat beosztottjából csak kettőt menthet meg, automata puska lő le mindnekit, akinél a körhinta megáll.
Tara tesztje:
- Megmentheti, de meg is ölheti férje halálának "okozóját", ha a halált választja, a férfibe injekcióstűk savat fecskendeznek.