Előző
[Kiemelt]
Moth: itt az előzetes!
A legutóbbi AHS-rész kapcsán említettem, hogy megdöbbentett a flashback, melyben felevenítették a wineville-i tyúkketrec-gyilkosságokat. Mivel az egyik legmegrázóbb bűntényről van szó, nem szerettem volna pár mondatban letudni, így a mai CreepyShake-aktát ennek szentelem.
A legutóbbi AHS rész kapcsán említettem, hogy megdöbbentett, a flashback, melyben felevenítették a wineville-i tyúkketrec-gyilkosságokat. Mivel az egyik legmegrázóbb bűntényről van szó, nem szerettem volna pár mondatban letudni, így a mai CreepyShake-aktát ennek szentelem.
Christine Collins, az 1920-as években, Los Angelesben nevelte egyedül 9 éves kisfiát, Waltert. A nő egy telefontársaságnál dolgozott, és egyik nap hirtelen be kellett mennie munkahelyére, így otthon hagyta a fiát arra a pár órára. Mikor este hazaért hűlt nyomát találta Walternek, ezért azonnal értesítette a rendőrséget. Mivel nem telt még el 24 óra, a rendőrség nem tett semmit, de, mikor már másnap este sem került elő a gyermek, körözést adtak ki, mindhiába. Öt hónappal később értesítették Christine-t, hogy fiát megtalálták, és hamarosan megérkezik vonattal. A pályaudvart megszállta a sajtó, akkori korhoz képest óriási médiavisszhangja volt, az ügynek, de Christine nem tudott örülni. Nem ismerte fel a fiát, sőt teljesen meg volt róla győződve, hogy egy idegen fiút hoztak neki vissza.
A sajtó az egekbe magasztalta a rendőrséget, amiért ilyen csodával határos módon, egészségesen visszaadta a gyermeket az anyjának. Christine-nek senki sem hitte el, hogy nem az ő gyermeke van nála, betudták annak, hogy régen látta, és a gyerekváltozásokon esett át. Arra sem adtak semmiféle magyarázatot, hogy Walter és a másik fiú között jócskán magasságbeli különbség van, ami nem magyarázható rohamos növekedéssel. Az asszony bár kétségbe volt esve, ellátta az idegen gyereket, egyedüli vigaszt pedig Briegleb tiszteletesnél talált. A lelkész sajnos nem tudta megmenteni Christine-t a vádló rendőrségtől és a médiától, így az asszonyt elmegyógyintézetbe zárták, beszámíthatatlanságra hivatkozva.
Az eseményekkel párhuzamosan a rendőrtiszt, aki kézre kerítette a feltételezett Waltert, megpróbált áttoloncolni egy kamaszt Kanadába, aki megdöbbentő vallomást tett az örsön. Elmondása szerint nagybátyja, Gordon Northcott, akinél megszállt, az ő segítségével rabolt el gyerekeket, akiket molesztált és brutálisan bántalmazott, mikor pedig rájuk unt, lelőtte őket, vagy baltával végzett velük. A rendőrtiszt nem akart hinni a fiúnak, de mikor az elmúlt években eltűnt kisfiúk képeit megmutatta neki, és mindet felismerte, köztük Walter Collinsot is, eljárást indított Gordon Northcott ellen.
Ekkor értesítették Christine Collinsot, aki kitartott az elmegyógyintézetben és szabadlábra került. Azonnal beperelte a rendőrséget, a vonattal érkező fiú beismerte, hogy ő igazából nem Walter, Northcott-ot pedig elkapták. A két tárgyalás párhuzamosan zajlott, Chrsitne mindkettőn részt vett, a pert megnyerte, a rendőröket leváltották, a sorozatgyilkost pedig két év fegyházra, majd akasztás általi halálra ítélték. Northcott a halála előtti éjszakán magához hívatta Christine-t, és elmondta, hogy azon az éjszakán három fiú megszökött előle, de Walter meggyilkolását nem ismerte el.
Évekkel később, behívták a rendőrségre Chrsitine Collins-t, hogy előkerült egy fiú a farmról. Sajnos nem az ő gyermeke volt az, hanem egy másik áldozat, aki viszont elmondta, hogy Walternek, aki már 16 éves lehetett sikerült akkor megszöknie, és életben lehet, ha Northcott nem találta meg. Bár Walter Collins soha nem került elő, Christine nem adta fel a reményt, hogy valaha viszontláthatja.
A megrázó ügyből Clint Eastwood rendezett egy remek, és hű filmet, Angelina Jolie főszereplésével. Köztudott, hogy odavagyok a Jolie-Pitt családért, de Angelina alakítása az Elcserélt életekben megdöbbentően jó. Mindenkinek tudom ajánlani, de előre szólok nem könnyű darab.A legutóbbi AHS rész kapcsán említettem, hogy megdöbbentett, a flashback, melyben felevenítették a wineville-i tyúkketrec-gyilkosságokat. Mivel az egyik legmegrázóbb bűntényről van szó, nem szerettem volna pár mondatban letudni, így a mai CreepyShake-aktát ennek szentelem.
Az 1920-as években a Los Angeles-i Christine Collins egyedül nevelte 9 éves kisfiát, Waltert. A nő egy telefontársaságnál dolgozott, és egyik nap hirtelen be kellett mennie munkahelyére, így otthon hagyta a fiát arra a pár órára. Mikor este hazaért, hűlt helyét találta Walternek, ezért azonnal értesítette a rendőrséget. Mivel nem telt még el 24 óra, a rendőrség nem tett semmit, de mikor már másnap este sem került elő a gyermek, körözést adtak ki, mindhiába. Öt hónappal később értesítették Christine-t, hogy fiát megtalálták, és hamarosan megérkezik vonattal. A pályaudvart megszállta a sajtó, az akkori korhoz képest óriási médiavisszhangja volt az ügynek, de Christine nem tudott örülni. Nem ismerte fel a fiát, sőt teljesen meg volt róla győződve, hogy egy idegen fiút hoztak neki vissza.
A sajtó az egekig magasztalta a rendőrséget, amiért ilyen csodával határos módon, egészségesen visszaadta a gyermeket az anyjának. Christine-nek senki sem hitte el, hogy nem az ő gyermeke van nála, betudták annak, hogy régen látta, és a gyerek változásokon esett át. Arra sem adtak semmiféle magyarázatot, hogy Walter és a másik fiú között jelentős magasságbeli különbség van, ami nem magyarázható rohamos növekedéssel. Az asszony, bár kétségbe volt esve, ellátta az idegen gyereket, egyedüli vigaszt pedig Briegleb tiszteletesnél talált. A lelkész sajnos nem tudta megmenteni Christine-t a vádló rendőrségtől és a médiától, így az asszonyt elmegyógyintézetbe zárták, beszámíthatatlanságra hivatkozva.
Az eseményekkel párhuzamosan a rendőrtiszt, aki kézre kerítette az állítólagos Waltert, megpróbált áttoloncolni egy kamaszt Kanadába, aki megdöbbentő vallomást tett az őrsön. Elmondása szerint nagybátyja, Gordon Northcott, akinél megszállt, az ő segítségével rabolt el gyerekeket, akiket molesztált és brutálisan bántalmazott, mikor pedig rájuk unt, lelőtte őket, vagy baltával végzett velük. A rendőrtiszt nem akart hinni a fiúnak, de mikor az elmúlt években eltűnt kisfiúk képeit megmutatta neki, és mindet felismerte, köztük Walter Collinst is, eljárást indított Gordon Northcott ellen. Ekkor értesítették Christine Collinst, aki kitartott az elmegyógyintézetben, és szabadlábra került. Azonnal beperelte a rendőrséget, a vonattal érkező fiú beismerte, hogy ő igazából nem Walter, Northcottot pedig elkapták. A két tárgyalás párhuzamosan zajlott, Christine mindkettőn részt vett, a pert megnyerte, a rendőröket leváltották, a sorozatgyilkost pedig két év fegyházra, majd akasztás általi halálra ítélték. Northcott a halála előtti éjszakán magához hívatta Christine-t, és elmondta, hogy azon az éjszakán három fiú megszökött előle, de Walter meggyilkolását nem ismerte el. Évekkel később, behívták a rendőrségre Christine Collinst, hogy előkerült egy fiú a farmról. Sajnos nem az ő gyermeke volt az, hanem egy másik áldozat, aki viszont elmondta, hogy Walternek, aki már 16 éves lehetett, sikerült akkor megszöknie, és életben lehet, ha Northcott nem találta meg. Bár Walter Collins soha nem került elő, Christine nem adta fel a reményt, hogy valaha viszontláthatja.
A megrázó ügyből Clint Eastwood rendezett egy remek és történethű filmet, Angelina Jolie főszereplésével. Köztudott, hogy odavagyok a Jolie-Pitt családért, de Angelina alakítása az Elcserélt életekben tényleg megdöbbentően jó. Mindenkinek tudom ajánlani, de előre szólok, nem könnyű darab.