"Nincs Evil Dead Ash nélkül"- gondoltam, mikor 2013-ban megjelent a Gonosz halott remake-je, ami sokkal komolyabb módon közelítette meg a történetet, mint 1981-es elődje. Ez a fajta szemléletmód is működőképes volt, egy valóban félelmetes alkotásról beszélhetünk, de az eredeti film rajongói inkább vártak volna egy, a klasszikushoz hű, agyatlan szórakozást nyújtó feldolgozást. Nem kellett sokat várnunk, hiszen a 2015-ben debütált Ash vs Evil Dead, Bruce Campbell főszereplésével, az eredeti filmek közvetlen folytatásául szolgáló sorozat, ami azt a szórakoztató vonalat követi, amit a 81-es klasszikus elindított.
Ash megöregedett, a 40-es évei végén jár, egy boltban melózik, és lakókocsiban él, ahol magánál tartja biztonságban a Necronomicont. Nem tanult a hibáiból, egy italozással töltött este után ismét felolvas a Holtak Könyvéből, és újból életre kelti a gonoszt. Ashnek nincs más választása, megint fel kell vennie a harcot a megidézett démonokkal, de ezúttal magával rántja a gonosszal való csatába két munkatársát is, köztük a spanyol Pablót (Ray Santiago) és Kellyt (Dana Delorenzo). Mindeközben egy rendőrnő, Amanda Fisher (Jill Marie Jones) elszántan próbálja megállítani Ash ténykedéseit, de nem sejti, hogy pontosan kivel áll szemben.
A 10 részes évad végig egyenletes színvonalú. A pilot által felállított mércét a folytatás is tartotta, azt az élményt nyújtja a nézőnek, amit az előzetesek alapján feltételezett. Bruce Campbell végig hozza a tőle elvártat, a szellemes beszólásairól és a hatalmas egójáról elhíresült Ash karakterében most sem csalódhatunk. Természetesen a sorozatot egy percig sem szabad komolyan venni, hiszen a hangsúly nem a karakterek mély ábrázolásán vagy a történet komolyságán van, hanem elsősorban a poénokon, az agyatlan szórakozáson, amit egy Evil Dead-rajongó elvárna. A jellegzetes, kézre csatolható motoros fűrész és a sörétes puska literszámra ontja a művért, úgyhogy gore-ból sincs hiány.
A sorozat mellékszereplői közül Pablo (Ray Santiago) karakterét szeretném kiemelni, aki végig frenetikusan játszott. Egy önbizalomhiányos, fiatal spanyol férfi, aki szerelmes munkatársába, Kellybe, de képtelen normálisan kimutatni neki érzéseit. Szerencsétlen megmozdulásain, megszólalásain végig jól lehet szórakozni, mondhatni Pablo karaktere a sorozat egyik fő humorforrása. A többi mellékszereplővel sincs semmi gond, Kelly igazi eye candyként szolgál, és Amanda Fisher (Jill Marie Jones) hozza a badass rendőrnő karaktert.
A cselekmény több helyszínen zajlik. Szinte minden epizód máshol játszódik, kivéve azokat, amikre több időt szenteltek a készítők, így van olyan helyszín, ahol két epizód cselekménye bonyolódik le. Ash munkahelyétől kezdve Pablo sámán nagybátyjának birtokán keresztül eljutunk egészen az Evil Dead világának gyökeréig, a mára már ikonikussá vált faházhoz, az erdő mélyén. Értelemszerűen ez volt a sorozat egyik olyan színtere, ahol két epizód cselekménye játszódik, itt számos visszautalással találkozhatunk az eredeti filmre vonatkozóan.
Felmerül a kérdés, vajon olyan néző is tudja-e élvezni a sorozatot, aki nem ismeri az előzményeket? A válasz a kérdésre természetesen igen, hiszen a sorozat játékideje alatt több gyorstalpalót is kapunk az eddig történtekről, ilyen például a Holtak könyvének mivolta, vagy Ash kézfeje hiányának az oka. Ugyanakkor ajánlom mindenkinek előtte az eredeti filmek megtekintését, hiszen amellett, hogy végtelenül szórakoztatóak, átfogóbb képet adnak az egész Evil Dead-univerzumról.
Az Ash vs Evil Dead egyetlen hibájának az epizódok rövidségét említeném meg. Kevésnek éreztem ezt a 25-30 perces játékidőt, szívesebben néztem volna ezt a felettébb szórakoztató sorozatot 40-50 perces epizódok formájában. A csatorna berendelte a második évadot, kíváncsian várom, hogy vajon képes lesz-e tartani az első évad által felállított színvonalat.
Értékelésem: 9/10