- Szerző: CreepyShake
- Érkezik
- 2016.07.03. 19:00:00
- #képregény#pszicho#szörny#Lovecraft#társasjáték#home invasion#lény#slasher
Előző
[Köztünk élnek]
CreepyShake-akták - Köztünk élnek XIV/2.
Joker ismét itt, újabb érdekességekkel a közösségi finanszírozós projektek világából. Köszönjük ezt az összeállítást is!
Sok szeretettel köszöntök mindenkit, egy újabb csodás vasárnap virradt ránk. Itt az ideje, hogy ismét impozáns projektekkel ismerkedjetek meg.
#Slaughterhouse
A jól ismert és agyonhasznált „hashtag” - ha valaminek már a címe is az, biztosak lehetünk benne, hogy a szereplőgárda 90% fiatalokból fog állni, valamint a célközönség nagy része velük egyidős lehet, és azt se felejtsük ki, hogy biztos köze lesz a modern technológiához.
A bemutatkozó videóban a projekt feje, Dingo Maglaris szerint a horrorok feladata/szerepe, hogy fogjanak teljesen hétköznapi tárgyakat/szituációkat, és azokat tegyék számunkra elborzasztóvá, rémisztővé. Ő is pont ezt szeretné, napjaink egyik legelterjedtebb eszközével: az okostelefonnal.
„Az emberek arra használják, hogy kapcsolatba lépjenek egymással a közösségi médián, információkra keressenek, vagy éppen megvédjék magukat, családjukat és otthonukat. Képzeljük el, mi történik akkor, ha ez rossz kezekbe kerül” – nyilatkozta Dingo a videóban.
A történet szerint Bob a tavaszi szünetben meghívja magához az új barátnőjét, hogy lenyűgözze. Nem is akárhova szól a meghívás: szüleik high-tech nyaralójába, ahol mindent okostelefonnal lehet irányítani. A barátnő, Trixie azonban a barátaival szeretné tölteni a szünetet, de nem akar választani, így meghívja őket is Bobhoz. Egyikük azonban fűbe harap, így az „okosház” által nyújtott védelemre szeretnének támaszkodni, így végül sikeresen összezárják magukat a gyilkossal/gyilkosokkal.
Érdekes felállás, bár hasonlót láthattunk már a The Purge-sorozat első részében, még ha az egy kicsit jobban elrugaszkodott a jelen valóságától. Ha a készítők a teljes realizmusra törekednek, úgy vélem, egy igazán jó horror készülhet.
Kétségek nincsenek a mű jövőjével kapcsolatban, hiszen a 10 ezer dolláros alaphatárt már át is lépték a készítők, így már csak olyan extrákra kalapoznak, mint a 16 ezres összeg, ami igazi gore-élményt ígér nekünk a filmbe.
Ha biztosan szeretnétek látni a művet, akkor 25 dollárt kell a készítőknek adományozni. Az árban egy online forgatókönyv is benne van, így ha egyszer sajátot szeretnél írni, már lesz egy kiindulási pontod.
Természetesen most is vannak nagyon szép csomagok, bár nem az 5 ezer dolláros a legnagyobb, talán az a legérdekesebb, hiszen elutazik hozzád az egész stáb, és levetítik neked a filmet. Ha egy picivel több horrorrajongó barátom lenne, biztos összedobnám velük ezt a szép összeget, hogy elhozhassuk hazánkba is a filmet, legalább egy napra.
Kíváncsi leszek a végeredményre, érdekes koncepció, lelkes stáb. Én drukkolok. (link)
The Devil In I: Love’s End
Mikor az ember azt hinné, hogy uborkaszezon van, rábukkan egy újabb gyöngyszemre. Bevallom, ezen a héten többet kellett görgetnem, mint az előző két alkalommal. A Five Night at Freddy’s musical még mindig gyűjtés alatt áll, és – nem meglepő módon – egy centet sem tudott összeszedni, és sajnos hozzá hasonló módon sok ilyen projekt fekszik még a Kickstarteren. Azonban ez az alkotás elsőre elkapta a figyelmem, hiszen a téma iszonyúan jó, valamint a cikk megírásának időpontjában a projekt pontosan 666%-ig van megfinanszírozva. Mi ez, ha nem egy földöntúli gonosz üzenete, hogy ennek a képregénynek el kell készülnie.
Bizony, ez egy képregény, Johnny Segura jóvoltából, akinek nem ez az első alkotása, így a tapasztalattal, ami mögötte áll, nem csodálom, hogy ilyen szinten bizalmat szavaztak neki.
A történettel bármelyikünk könnyen azonosulni tud: egy elvesztett szerelem, és a hatása, amit tenni képes velünk. Vérfagyasztóbb, mint bármi más, mert az ember életében legalább egyszer megtapasztalja azt, hogy egy teljesen idegen embert beenged a magánszférájába, majd valamilyen oknál fogva elszakadnak egymástól, és nem marad más, csak az üresség. Vagy a gonosz.
Az első alkotásban megismert furcsa lény most is főszereplőnk életének része lesz, Segura pedig egy felejthetetlen befejezést ígér a negyvenoldalas műnek.
Az első öt oldal teljes egészében lenyűgözött, és nem csodálkozom az alkotás sikerén. A szerző viszonylag olcsó áron adja a regényt, hiszen egy pledge árhoz több verzió is tartozik. Ha nem szeretnél postaköltséget fizetni, akkor 10 dollárért az első két alkotás – The Devil In I és a jelenlegi The Devil In I: Love’s End – PDF-verziója ütheti a markod, azonban ha szeretnéd kitenni a polcodra, akkor is elég tíz dollárt fizetned.
Én már nagyon várom a mű megjelenését, akár még az alkotás filmesített verziójára is voksolnék, ha Segura szeretné kibővíteni a franchiset. (link)
Madness at Midnight
Bevallom, szerettem volna legalább egy olyan alkotást is bemutatni, ami érdekes, egyedi, és még nem érte el a célját, de jó úton halad felé, azonban úgy néz ki, hogy ezen a héten nem tudok számotokra ilyen művet felmutatni. Helyette hoztam megint egy kis Lovecraftot, hiszen minden út R’lyeh-be vezet.
Gondolom, a legtöbben tudják, mire gondolok, amikor azt mondom, Arkham Horror, Eldritch Horror, vagy Elder Sing. Ezek azok az ízig-vérig hamisítatlan Lovecraft asztali játékok, amiknek a legnagyobb kultusza van a társasjátékosok körében. Én személy szerint sajnos soha nem jutottam oda, hogy kipróbálhassam, de egyszer szívesen leülnék egy társasággal, hogy megmenthessem a világot a Nagy Öregektől.
A Madness at Midnight azonban más feladat elé állít minket. Itt az ideje egy kultusz vezérévé válnod, akinek az a feladata, hogy hűen szolgálja az Öregeket, és a saját módján hozza el a pusztulást a világunkra. Így a barátaid ellenfelekké válnak – szám szerint 2-4 fős a játék.
A játéktábla ezúttal is Arkhamba kalauzol el minket és játékostársainkat, ahol a feladatunk, hogy megidézzük az őrültség sötét bugyraiból a saját Istenünk, mielőtt a társaink tennék ugyanezt, vagy a nyomunkba loholó nyomozók elkapnának.
A játék fő eleme az akciókocka, amivel mozgathatjuk karakterünk, aktiválhatjuk egy adott helyszín hatását, vagy akár harcolhatunk is. Újra dobni is lehetséges, egészen addig, amíg – a fent említett nagy testvérekből, valamint Lovecraft műveiből is jól ismert – őrület át nem veszi a kultuszunk felett az uralmat.
A Hold fázisainak következtében a területek is megváltoznak a játékban, így marad igazán változatos addig, amíg elérjük a célunk.
Azoknak, aki szeretnék látni, hogyan is néz ki mozgásban a játék, itt egy videós bemutató – jó angoltudás nem hátrány.
Természetesen a célt már át is lépték a készítők, így 3 további határt állítottak fel, mindegyik a játékelemek minőségének fejlesztésére koncentrál. Fából készült bábuk és szörnyek, nyomtatott figurák, valamint faragott kockák üthetik a markunk, ha összejön tíz nap alatt a 35 ezer dollár.
Ha szeretnétek saját kultuszt irányítani a nappaliban a családdal, az 49 dollárba fog kerülni, valamint ha az a csomag elfogyott, akkor 52 dollárért lehet a tiétek, de ne feledjétek, hogy ebben nincs benne a postaköltség. (link)
Ha bármelyik fenti projekt tetszene, adakozással vagy akár egy megosztással is bármikor segíthetitek az alkotók munkáját. Remélem, jövő héten több projektet tudok elhozni nektek, addig is jó rettegést!