Imádom most is, és már első látásra imádtam a Rachel McAdams és Cillian Murphy főszereplésével készült Éjszakai járatot (Red Eye), melyben talán az a legmeglepőbb, hogy Wes Craven, a horrorfilmek egyik atyja készítette. Hogy miért ilyen furcsa a rendezőhöz sorolni ezt a filmet? Abszolút nem az ő műfaja, nem horror, hanem egy hihetetlenül izgalmas thriller kamaradrámai jelleggel, viszont Craven ezúttal is tökéletesen megállta a helyét.
Imádom most is és már első látásra imádtam a Rachel McAddams és Cillian Murphy főszereplésével készült Éjszakai járatot (Red Eye), melyben talán az a legmeglepőbb, hogy Wes Craven, a horrorfilmek egyik atyja készítette. Hogy miért ilyen furcsa a rendezőúrhoz sorolni ezt a filmet? Abszolút nem az ő műfaja, nem horror, hanem egy hihetetlenül izgalmas thriller kamaradrámai jelleggel, viszont Craven ezúttal is tökéletesen megállta a helyét.
Lisa (McAddams) recepciós egy hotelben, viszont szabadságot vett ki, elhunyt nagyanyja temetése miatt, hazaindul, de persze a munkát nem hagyja teljesen a háta mögött, kissé zöldfülű kolléganőjének bármikor rendelkezésére áll telefonon. Majdhogynem lekési a repülőjét és még a tranzitban is kellemetlen helyzetekbe kerül, de megismerkedik egy kedves, figyelmes férfivel, Jackson-nal (Murpy), aki mellette ül. Ám hamar kiderül, hogy a férfi nagyon is jól ismeri Lisát, régóta figyelte már és terve van vele; vagy segédkezik munkája révén egy politikus meggyilkolásában, vagy egyetlen élő rokonát, az apját fogják megölni. Lisának döntenie kell.
Rachel McAddams zseniális színésznő, s bár én jobban kedvelem, mikor negatív szereplőket alakít, mindig megállja a helyét, ahogy most is azonnal szerethetővé teszi karakterét az első perctől kezdve tudunk érte izgulni. Cillian Murphy pedig az egyik legfurcsább és legijesztőbb férfiszínész, főleg, hogy nem skatulya gonosz szerepeket játszik, mégis megjelenésében is már van valami borzongató. A szereplőválogatás tökéletes volt és igazából ezen állt vagy bukott a film maga is, hisz a játékidő háromnegyedében, egyetlen helyszínen, két székben, egy folyosón és egy mosdóban zajlanak az események, mindezek fent a levegőben, egy repülőn. Érdekes, hogy ugyanebben az évben mutatták be Jodie Foster repülőgépes thrillerét, a Légcsavart is.
Craven nem csak a slasherök megújításához és a horror megreformálásához, hanem a feszültség megteremtéséhez és az idegek pattanásig való nyújtásához értett. Szerensére a játékidő abszolút nincsen túlhúzva, az utolsó negyed óra pedig katartikusan izgalmas, többedik nézésre is. Az Éjszaki járat egy egyszerű történet, remek tálalásban, és lelkesen tudom mindenkinek ajánlani!Imádom most is és már első látásra imádtam a Rachel McAddams és Cillian Murphy főszereplésével készült Éjszakai járatot (Red Eye), melyben talán az a legmeglepőbb, hogy Wes Craven, a horrorfilmek egyik atyja készítette. Hogy miért ilyen furcsa a rendezőúrhoz sorolni ezt a filmet? Abszolút nem az ő műfaja, nem horror, hanem egy hihetetlenül izgalmas thriller kamaradrámai jelleggel, viszont Craven ezúttal is tökéletesen megállta a helyét.
Lisa (McAdams) recepciós egy hotelben, viszont szabadságot vett ki elhunyt nagyanyja temetése miatt. Hazaindul, de a munkát nem hagyja teljesen a háta mögött, kissé zöldfülű kolléganőjének bármikor rendelkezésére áll telefonon. Majdnem lekési a repülőjét, és még a tranzitban is kellemetlen helyzetekbe kerül, de megismerkedik egy kedves, figyelmes férfivel, Jacksonnal (Murphy), aki mellette ül. Ám hamar kiderül, hogy a férfi nagyon is jól ismeri Lisát, régóta figyelte már, és terve van vele: vagy segédkezik munkája révén egy politikus meggyilkolásában, vagy megölik egyetlen élő rokonát, az apját. Lisának döntenie kell.
Rachel McAdams zseniális színésznő, s bár én jobban kedvelem, amikor negatív szereplőket alakít, mindig megállja a helyét. Most is azonnal szerethetővé teszi karakterét, az első perctől kezdve tudunk érte izgulni. Cillian Murphy pedig az egyik legfurcsább és legijesztőbb férfiszínész, főleg hogy nem skatulya gonosz szerepeket játszik, mégis már a megjelenésében is van valami borzongató. A szereplőválogatás tökéletes volt, és igazából ezen állt vagy bukott a film maga is, hisz a játékidő háromnegyedében egyetlen helyszínen, két székben, egy folyosón és egy mosdóban zajlanak az események, mindezek fent a levegőben, egy repülőn. Érdekes, hogy ugyanebben az évben mutatták be Jodie Foster repülőgépes thrillerét, a Légcsavart is.
Craven nem csak a slasherök megújításához és a horror megreformálásához, hanem a feszültség megteremtéséhez és az idegek pattanásig való feszítéséhez is értett. Szerencsére a játékidő abszolút nincsen túlhúzva, az utolsó negyed óra pedig katartikusan izgalmas, többedik nézésre is. Az Éjszaki járat egy egyszerű történet, remek tálalásban, és lelkesen tudom mindenkinek ajánlani!
Szerintem: 9/10