Többször is beszámoltunk A Pince (The Basement) című magyar slasherről, mely már külföldön is sikert aratott. Készítettünk már interjút a rendezővel, Illés Lászlóval, ezúttal pedig a film főszereplőjével, a feltörekvő, fiatal tehetséggel, Szekér D. Gergővel. Fogadjátok szeretettel.
Hogyan készültél a szerepre?
A filmet megelőző egy évben már közösen készültünk, 2015 nyarán leforgattuk A Pince (The Basement) mood-filmjét. Természetesen izgatott voltam, hogy sikerül-e megszerezni Illés László rendezőnek/producernek a forgatáshoz szükséges pénzösszeget. Megkaptuk a forgatókönyv első változatát magyarul. Ezzel együtt elkezdődött egy önképző folyamat: a forgatókönyv napi elolvasása, rendezői konzultáció útján felépül a karakter jellemrajza, ami alapján megformálásra került Tommy karaktere.
Megnéztem számos horrorfilmet, és be kell valljam, nehéz dolgom volt. Ugyanis egy horrorfilmben a főszereplők általában a normálistól eltérő, szélsőségesebb viselkedésű embert játszanak. Itt az ellenkezője történt: egy teljesen átlagos, fiatal srácot alakítok, ami közel sem olyan egyszerű egy olyan filmnél, amitől az emberek pörgést, indulatot, drámát és félelmet várnak. Egy filmet elvinni a hátadon egy átlagos karaktert játszva sokkal nehezebb, ellenben egy pszichopatával, hiszen kevesebb a játéklehetőség.
**Hogyan jellemeznéd az általad megformált karaktert? **
Az általam megformált karakter, Tommy egy jó családban született, a szülei által támogatott fiatal. Egy burokban felnőtt srác, aki épp sikeres operatőrként diplomázott. A belvárosban lakik a nála pár évvel idősebb barátnőjével, Suzie-val (Caroline Bouton). Ez egy elég furcsa viszony, főleg a fiú szempontjából. A film háromnegyedéig Tommy függ a barátnőjétől, számít neki, Suzie mit mond és hogyan reagál az eseményekre. Nem ért egyet Suzie szellemmániájával, de nem ellenkezik. Sokszor a gyermekkori barátjával, Kolossal (Takács Zalán) is ellentétbe kerül a lány miatt. Az ő történetüket nem ismerjük korábbról, de kvázi együtt nőttek fel, tehát szoros a kapcsolat. Viszont Kolos piszkálódásait nem veszi jó néven, amikor Suzie-ról van szó.
Emiatt a furcsa kapcsolat miatt nehezen bírkózik meg saját érzéseivel, amikor látja, hogy a legjobb barátja és a barátnője nem jönnek ki túl jól egymással. A film legdrámaibb jelenete, amikor választania kell kettőjük között. Tommy tulajdonképpen felnő a pincében eltelt pár óra alatt.
Milyen volt a forgatás?
Remek csapattal dolgozhattam. Családias volt a légkör. Illés László rendezővel különösen jó volt együttműködni. Volt, hogy napi 5-7 percet is leforgattunk a filmből egy nap alatt – ami elképesztő. Idő és pénz szűkében dolgozni nem túl kellemes dolog, de itt sikerült áthidalni, ugyanis a felvételek közötti hangulat, odafigyelés és precizitás sokmindent pótolt. A korai kezdés sem volt probléma, bár engem nem maszkoltak 2 órán keresztül, mint kolléganőmet, Gera Marinát (Dollface) - de óriási odafigyelést kaptunk.
Külön kiemelem Buzás Zsuzsannát, aki többek között a cateringről, a helyszín biztosításról gondoskodott, és hogy mindannyian jól érezzük magunkat, meglegyen mindenünk, illetve a film utóéletében (hazai forgalmazás, közönségtalálkozók, mozis vetítések, PR) rengeteget segített.
Főszereplőként nehéz dolga van az embernek, hiszen egy filmet kell, hogy elvigyen a hátán, de szerencsére a csodás színészgárda ehhez nagyban hozzájárult: Takács Zalán, aki nem csak a filmben, de az életben is nagyszerű barátom.
Gera Marina, aki előtt emberileg is le a kalappal, ugyanis sokszor órákkal felvétel kezdés előtt a sminkben ült Hámori Dániel maszkmesterrel és Pálmai Bálinttal, akivel már hajnalban ragasztották a maszkját.
Bors Sherin, aki tulajdonképpen pár nappal a forgatás előtt került a produkcióba, és remekül helytállt.
Tom Nguyen, akit a forgatás alatt ismertem meg, és remélem, még sokszor dolgozhatunk együtt.
Csodás partnernőm volt még segítségemre: Caroline Boulton - angol színésznő.
A produkció kiváló mivoltában nélkülözhetetlen szerepe volt Tóth Gergely operatőrnek, Grósz Artúr Valentin zeneszerzőnek és minden kollégának, akik a kemény munkában mellettünk voltak és folyamatosan támogatták a film létrejöttét. Az utómunkák során is, amiről többnyire kevés szó esik - de éppoly fontosak, hogy a kedves néző egy élvezhető és a műfaj miatt kiemelten hatásos produkciót láthasson. Illés Lászlót a mood-film forgatása előtt pár nappal ismertem meg. Már ott feltűnt, hogy precízen dolgozik, a technikai háttérrel tökéletesen tisztában van, és nem utolsó sorban pontosan tudta, mit szeretne a filmben látni. A Pince felvételein tulajdonképpen már egy összeszokott csapat dolgozott. Így az összes nehézséget át tudtuk vészelni együtt.
Különös megtiszteltetés volt Kránicz úrral, a ház közös képviselőjét játszó Richard Riffkinnel játszani. Rendkívül pontosan hozta, amit kellet, és mindeközben fantasztikus humorával is hozzájárult a jó hangulathoz.
Öröm volt ezzel a csapattal dolgozni, a feszített munkatempó ellenére is. Ha visszamehetnék az időben, újra megcsinálnám.
Van-e a kedvenc színészed?
Nehéz erről beszélni, hogy ne sértsen meg vele az ember kollégákat. Akire felnézek, és tanulhatok tőle, elég sok. Sorolhatnék néhány külföldi színészt, de a magyarok között is bizony van amerikai szintű kolléga.
Talán az élete munkássága miatt - és itt nem csak a színészi karrierjét értem - Leonardo DiCaprio. Aki nemcsak remek színész, de talán humanitárius tettei miatt is beírta magát a történelembe.
Itthon pedig - bármilyen felhangja is van a médiában - Stohl András. Akire sokmindent lehet mondani, de azt, hogy rossz színész: soha. Klasszikusok közül Esztergályos Cili, akivel jelenleg szerencsém van játszani is egy magánszíháznál. Egy rendkívül bölcs, édes és alázatos színésznő.
Mikor döntötted el, hogy a színészi pályát választod?
Tulajdonképpen 6 éves korom óta vagyok a szakmában. Gyerekszínészként színházakban játszottam, most pedig egyre inkább a filmek felé tartok. Egy színésznek az a leghálásabb, ha színházban és filmben is játszhat egyaránt. Filmben szerepelni számomra mégis olyan, mintha az ember magából szakítana ki egy darabot: annyira közeli és őszinte kell, hogy legyen.
Mi az álomszereped?
Minél többet játszani, minél változatosabb karaktereket. Konkrét szerepet nem emelnék ki, hiszen annyiféle ember van a világon, mind egyéniségek. Őket, magamat, titeket szeretnélek eljátszani, és átérezni mások gondját, boldogságát. Ez hatalmas tapasztalat számomra.
A színészet (nekem) nem csupán egy luxuscikk: szórakoztatni kell a közönséget. Belül egy pici küldetés is. Igyekszem olyan produkciókban részt venni – mint amilyen A Pince is -, és úgy játszani, hogy akik azt látják, tapasztalatot gyűjtsenek. 22 éves vagyok, szinte fogalmam nincs még a világról, de én is egyénként máshogy látok mindent, a saját szemszögemből. Ezt szeretném elsősorban megmutatni, hátha valaki emiatt egy jobb útra tud lépni. A visszajelzések alapján pedig én magam tapasztalok - ez egy véget nem érő kör.
Mi a kedvenc horrorfilmed?
A kedvenc horrorfilmem egy nagy klasszikus: a Rémálom az Elm utcában. Ellenben mostanában is születnek rendkívül jó horrorfilmek, igyekszem minél több filmet megnézni a moziban. Az ember mindig tanulhat.
Mik a terveid a közeljövőre nézve?
Sok dolog áll előttem, és sajnos van, amiről beszélhetek, és van, amiről nem. Jelenleg a Galambos Zoltán Körúti Színháznál vagyok társulati tag, egy hét múlva pedig Mumbaiban forgatok egy indiai-amerikai koprodukciós filmet. Illetve van egy tv-film, de erről csak később beszélhetek…
Illés Lászlóval tervben van egy újabb film, nagyon szívesen dolgozom vele. Hiszen ha ilyen kevés támogatással idáig jutott... Korábban még nem volt arra példa Magyarországon, hogy egy független finanszírozásból, minimál költségvetésből készült horrorfilm hasonló sikereket érjen el – ez egy teljesen egyedülálló eset. A számos hazai mozis vetítésen kívül A Pince DVD-i már felkerültek az amerikai polcokra, a film kábelcsatornás és szatellit kínálatban is megtekinthető, illetve online forgalmazásban már az Amazonon, az iTuneson, a Vudun, a Google Play-en, az Xboxon és a PlayStation-ön is elérhető.
Bele se merek gondolni, mi lesz egy nagy költségvetésű filmnél... Csodás dolog alázatos és precíz szakemberekkel dolgozni.
A Pince Facebook-oldalát itt találjátok.