A Norman Reedus nevével fémjelzett Air egy olyan posztapokaliptikus helyzet vázol fel a néző számára, ami némileg eltér a műfaj által gyakran használt forgatókönyvektől. Ezúttal nincsenek se zombik, sem atomtámadás, de még gyilkos kór sem söpör végig a Földön, helyette viszont egy biológiai fegyver bevetésének köszönhetően a bolygó levegője az ember számára mérgezővé válik jó időre. Az emberiség fennmaradását biztosítva a kormányok földalatti bunkereket hoznak létre, ahol a társadalom újjáépítéséhez szükséges szaktudással rendelkező embereket hibernálják, a rendszert pedig bizonyos időtartamokra felébresztett karbantartók ellenőrzik.
Cartwright és Bauer egyike azon párosoknak, akik ilyen karbantartóként dolgoznak az egyik létesítményben. Az első pár perc után világossá válik, hogy kettőjük személyisége nagyban különbözik, míg Cartwright a szabályokat sarkosan betartani igyekvő optimista, ezzel szemben Bauer láthatóan kiábrándult a világból, nem hisz már abban, hogy valaha visszaáll minden a régi kerékvágásba. Egy apró baleset következtében azonban a párosnak nem várt kihívásokkal kell szembenéznie, ami megváltoztatja majd mindkettejük életét.
Az Air több egy több szempontból is érdekes szituációt vesz alapul, ami bár nem teljesen új a sci-fi/horrorműfajban, de mégis sok lehetőséget tartogat magában. Magáról a kialakult helyzetről sincs semmiféle konkrét információ, azt a néhány dolgot, amit tudhatunk, a háttérben felvételről lejátszott híradórészletekből rakhatjuk össze. Az egész film cselekménye gyakorlatilag a két főszereplő köré épül, így kettejükön kívül nem is nagyon látunk más karaktert felbukkanni. A nagyjából másfél órás játékidőben nem kell akciódús elemeket várni, hiszen maga a film mondanivalója, témája sem erre épít. A színészi játékkal gond nincsen, túl sok logikai ellentmondással sem találkozunk, csak olyan apróságokba lehet belekötni, mint a szereplők külső megjelenése (egyikük több hónapos hibernáció után is frissen borotváltan, tarkopaszon ébred, Norman Reedus pedig a The Walking Deadben már megszokott frizurával mászkál, annak ellenére, hogy őt is egy gép ébreszti fel a hibernáló tartályból).
Összegezve, az Air egy "erős közepes"-kategóriába eső film, az eddigi 2015-ös felhozatalhoz képest kifejezetten felüdítő és szórakoztató, de ennél többet nem tartogat a néző számára.
Értékelés: 6.5/10