American McGee 2000-ben megteremtette az Alice játékot, melyben Lewis Carroll mesehősének, Alice-nek a világát fordította visszájára. A kislány volt az egyetlen túlélője a tűzvésznek, melyben családja odaveszett. Szocio- és pszichopata hajlamai miatt elmegyógyintézetbe került, ahol a játékos beléphetett elméjébe, hogy megmentse Alice-t és Csodaországot egyaránt. (Cikk itt)
Tíz évvel később Alice már felnőtt nő, úgy-ahogy meggyógyult, pszichoterapeutához jár, de egy kezelés alkalmával eddig elfojtott emlékei törnek felszínre. Nem biztos már saját ártatlanságában, de bűnösségében se a tűzvészt illetően. Újra segítségül hívja a játékost, hogy elveszett emlékeiből újraépítse a történteket és Csodaországot. (Cikk itt)
American McGee mindig is trilógiaként képzelte el a lány történetét. Az első részben fizikálisan, a másodikban mentálisan épülhetne fel Alice, hogy a harmadik epizódban a kor híres művészeinek elborult képzeletében kalandozhasson. Eredetileg játékként képzelték volna el ezt az epizódot is, de végül McGee és a Kickstarter kampányt indított, hogyha összegyűlik megfelelő összeg a rajongóktól, belevágnak az Otherlandsbe mint animációs sorozatba. Az összeg összegyűlt, de a munkálatok nagyon nehezen indultak be, 2012-ben már meg volt álmodva a történet, 2014-ben jelentették volna meg. American Facebook oldalán ad tájékoztatást a munkálatokról, melyeket szép lassan elkezdenek.
Pár koncepciós rajzot, promóciós anyagot nyilvánosságra hoztak, ezek alapján a rajongók ismét egy csodálatos utazásra számíthatnak majd. Minden epizód tízperces lesz, és Alice olyan csodálatos elmék világába léphet be, mint Richard Wagner, Jules Verne vagy Vincent van Gogh.