Matty Beckerman bemutatkozó műve, az Alien Abduction 2014-ben debütált, rövid ideig volt látható mozikban, de egyébként a megjelenést főként VOD-ra szánták. A film a found footage-műfajt képviseli, egy autista gyerek, Riley kameráján keresztül láthatjuk az eseményeket.
Utóbbi mondatból talán ki is derül, hogy az események középpontjában Riley és családja áll, az ő megpróbáltatásaikat kísérhetjük figyelemmel, valamint hogy miként fajul élethalálharccá egy ártatlannak induló kirándulás a hegyekben. A kezdetben idilli állapotokat a már-már megszokottnak mondható forgatókönyv szerint az elején csupán „gyanút keltő”, majd később már kifejezetten aggasztónak mondható jelek törik meg. A család hamar rájön arra, hogy az életük a tét, így ennek megfelelően (néhol pedig ennek ellenkezően) kezdenek el cselekedni.
Az Alien Abduction remekül beleillik az „egy a száz közül” jelzővel illethető filmek közé. Se nem túl jó, se nem túl rossz. Ha lehet így mondani, a készítők nagyjából sikeresen összegyúrták az UFO-téma közhelyeit, ebből pedig sikerült egy középszerű sci-fi-horrort csinálniuk. Szinte az itt elvárható összes klisészerű momentumot megtapasztalhatjuk: fénylő pontok az égen, használhatatlanná vált technikai eszközök, lerobbanó kocsi, szaladgálás az erdőben, nagyfejű, rosszindulatú idegenek és így tovább. Pozitívumként ki lehetne emelni néhány ötletet, ezek közül pedig a legjobban eltalált megoldásnak talán a befejező pár perc minősül.
A filmet azoknak tudom jó szívvel ajánlani, akik igazán szeretik az ufós filmeket, ők (hozzám hasonlóan) valószínűleg kellemesen fognak szórakozni, azonban még az igazi fanatikusoknak sem jelent majd maradandó élményt.
Érdekesség, hogy a film történetének hátteréül a Brown Mountain Lights néven elhíresült jelenség szolgált. Ez az anomália először a XVIII. században kezdte foglalkoztatni a tudomány képviselőit, akiknek természetesen akkoriban még sokkal kevesebb eszközük és ismeretanyaguk volt a jelenség tanulmányozásához. A Brown Mountain Lights a carolinai Burke County Brown Mountain nevű hegységéről kapta a nevét, amely körül nehezen megmagyarázható fényjelenségek észlelhetők. Az évszázadok során a kutatók természetesen rengeteg teóriával előálltak a hivatalos álláspont felállításának érdekében. Ezek az elméletek a Brown Mountain Lights-ra adott magyarázatként megneveztek többek közt kiszökő gázokat, optikai csalódásokat és egyéb hasonló fizikai jelenségeket. Azonban olvashatunk egészen másféle indokokat, például a helyi indiánokét, akik egy több évszázados legendára hivatkoznak, eszerint a fények azoknak az özvegyasszonyoknak a szellemei, akik egy óriási csata után indultak férjeik keresésére a hegyekbe és azóta is ott bolyonganak. Természetesen az UFO-hívők érdeklődését is felkeltette az eddig megmagyarázatlan jelenség, ők összekötötték a térségben jelentett rejtélyes eltűnések eseteivel, állítván, hogy a hegy évszázadok óta kedvelt látogatási helynek számít az idegenek számára.
Értékelés: 5.5/10