Eddig kevésbé volt közismert az a tény, hogy az American Horror Story egyik legnagyobb népszerűségnek örvendő karakterét, a microcephaliában (kisfejűségben) szenvedő Peppert valós személy alapján mintázták. A Naomi Grossman által életre keltett szereplő először az AHS második évadában, az Asylumban tűnt fel, de visszatérő karakterré vált, hiszen a jelenleg adásban lévő Freak Show-ban is szerepel.
Pepper karakterét egy, a XX. században élt személy, Schlitzie ihlette. Schlitzie 1901-ben látta meg a napvilágot, Bronxban. Ugyanabban a rendellenességben szenvedett, mint a későbbi fiktív karakter. Gyermekkora óta cirkuszokban mutogatták, legismertebb mellékneve pedig az Utolsó Azték volt. Ezt a nevet születési helyének téves beazonosítása eredményezte, mivel úgy hitték, a mexikói Yucatanban jött világra. Emellett többek közt hívták Majomlánynak, valamint Hiányzó Láncszemnek is. Bár Schlitzie eredeti neve Simon Metz volt, ennek ellenére a közönség előtt női ruhában prezentálták, valószínűsíthetően a színpadiasság érdekében, hiszen az alapvetően meghökkentő külsővel rendelkező Simon női ruhában még nagyobb megdöbbenést váltott ki. A filmvásznon először a The Sideshow című műsorban láthatták, azonban legismertebb szerepét Tod Browning Freaksében kapta, amelyben önmagát alakította. A művet kezdetben be is tiltották az Egyesült Királyságban, és több évtizednek kellett eltelnie, amíg meghatározó darabbá vált a műfajban.
Schlitzie 1920-tól még további húsz évet dolgozott a cirkuszban, 1935-ben a Tom Mix Circusban megismerkedett az ottani majomidomárral, George Surteessal, aki gyermekévé fogadta. Mikor Surtees elhunyt 1965-ben, Schlitzie-t egy Los Angeles-i kórházban helyezték el, mindaddig, amíg egy kardnyelő, Bill Unks ki nem hozta onnan. Unks megjegyezte, hogy Schlitzie-nek nagyon hiányzott a cirkuszi forgatag. Ezt követően közösen szórakoztatták a járókelőket a Santa Monica Boulevardon. 1970-ben bekövetkezett halálakor rajongói síremléket hoztak létre a Los Angeles-i Rowland Heightsban.