A szem egész korrekt horror volt, így a Pang testvérek 2006-os rendezése, a Re-cycle (Gwai wik) elé igen nagy elvárásokat fektettem, főleg, hogy a főszereplőt ismét a már említett film színésznője, Angelica Lee játszotta, s rá nem is volt panasz. Mégis csalódnom kellett az összhatásban, és meglepő módon pont a cselekmény végkifejlete, csavarja miatt.
Tsui Ting-Yin nagyon menő írónak számít, a szerelemről szóló könyvtrilógiáját szinte falták az olvasók, és az utolsó darab bemutatásának sajtótájékoztatóján már rögtön az újabb könyv felől érdeklődnek. Több személyes információ kiderül, miszerint Tsui maga is benne van karaktereiben, az átélésnek köszönhetően. A friss mű azonban nem a szerelem, hanem a misztikum, halál és túlvilág témakörét fogja feldolgozni, egyszóval kísértethistória lesz. A fiatal nő életébe visszatér régi szerelme is, de kedve és ereje sincs ezzel foglalkozni, nem akar több fájdalmat beleölni a kapcsolatukba, így hát inkább beleveti magát új könyvének írásába. Először csak ötleteket gyűjt, neveket talál ki és dob el, koncepciókat épít fel és rombol le, mígnem furcsa érzés lesz rajta úrrá. Olyan dolgok kezdenek történni körülötte, mint amilyeneket papírra vet, mintha valamiféle dimenziókapu kinyílt volna, hogy a kreatív ötletek testet öltsenek. Az egyik ilyen paranormális jelenség után azon a helyen találja magát, melyet ő maga nyitott meg, az elveszett ötletek, lelkek, hozzátartozók, holtak birodalmában, és menekülnie kell, különben az enyészet őt magát is felőrli. A valódi világba való átjáró megtalálásában viszont segítőtársa akad, egy kislány személyében.
Szerintem nem leszek egyedül azzal a gondolattal, hogy a történet erősen hasonlít Michael Ende gyermekregényére, a Végtelen történetre, valamint Lewis Carroll Alice Csodaországban könyvére. Az alapkoncepció tényleg egy fantasyba nyúló történet, horrorisztikus elemekkel, de sajnos a vártnál kevesebb van ezekből, de azok szerencsére kellően hangulatosak és bizarrak. Az egész birodalom atmoszférája nyomasztó, s bár eléggé érződik a digitális kivitelezés, nem vált zavaróvá.
Ami csalódást keltett, a kissé vontatott cselekmény mellett, az a film végkifejlete, ami meglepett, és fel is bosszantott. Nem fogom leírni a csavart, és értem, hogy egy ázsiai országban ez mindennapos téma, sőt az egész világon, de a film állást foglal, ami nem helyes, és ennek fényében az egész propagandafelhangúvá vált, ami az összképet az én szememben erősen elrontotta. Dupla csavar van a történet végén, de engem már nem tudott a második kizökkenteni. Összességében érdekes alkotás a Re-cycle, szerintem egyszer nézős, mert nem sikerült olyan eredetire, mint a rendezőfivérek előző filmje, de próbát lehet vele tenni, a végéről pedig lehet vitatkozni.
Szerintem: 5/10