Alma Katsu: Éhség
A CIA-s múlttal rendelkező Alma Katsu a 2010-es évek elején a Halhatatlan-trilógiával debütált, és vált nagyon gyorsan nemzetközi bestseller-szerzővé. A természetfeletti elemekkel kevert romantikus thrillerek jogait közel 20 országba eladták, és úgy tűnt, hogy Katsu a továbbiakban a műfaj egyik meghatározó nevévé válhat… ám ő másképp döntött, és közel öt év szünetet követően idén az Éhség című történelmi horrorral tért vissza.
A kötettel ismét előkelő helyeket szerzett magának az eladási toplistákon, lenyűgözte a kritikusokat és olyan szerzők írtak ajánlásokat a könyvhöz, mint Sarah Pinborough, Stephen King és Joanne Harris.
Az Éhség a Donner-társaságként elhíresült szekérkaraván 1846-os Kaliforniába tartó útját meséli el, a történelmi hitelességre törekedés mellett azonban fantasztikus elemek is megjelennek.
Egy kisfiú különös halála az őrület határára sodorja az elszigetelt utazókat. Annak ellenére, hogy arról ábrándoznak, hogy mi várja őket nyugaton, régen eltemetett titkok kerülnek a felszínre, és a karaván tagjai között feszülő nézeteltérések gyilkossághoz és káoszhoz vezetnek. A kilencven férfiból, nőből és gyermekből álló Donner-társaság egyenesen a western-korabeli amerikai történelem egyik legszörnyűbb és legtragikusabb kalandja felé igyekszik. Amikor a karaván tagjai egymás után nyomtalanul eltűnnek, a túlélőket egyre inkább hatalmába keríti az érzés, hogy talán valóban valami nyugtalanító és éhes vár rájuk a hegyek között… vagy talán az a gonosz, amely testet öltött körülöttük, és kezdettől fogva bennük növekedett.
Katsu beleszövi a természetfelettit a szerencsétlenül járt Donner-társaság brilliánsan újraírt történetébe. Akiknek tetszett Dan Simmons Terror című könyve, azok ismerős és hasonlóan jóleső borzongásra számíthatnak. Megjelenik november 8-án.
Ed McDonald: Éjszárny
Október 9-én mutatkozott be a magyar olvasóknak Ed McDonald, aki az Éjszárny című regényével 2017 egyik legjobb grimdark fantasy regényét írta. A könyvet a műfaj legnagyobb alakjai – pl. Mark Lawrence, Anthony Ryan, Brian Staveley – rendkívüli módon méltatták, McDonald azóta pedig elkészült már a folytatással is, ami magyarul várhatóan 2019 márciusában érkezik, a munkacíme jelenleg: Hollódal.
Az Éjszárny egy gonoszságtól romlott világot tár az olvasó elé, amiben a jók és rosszak nagy harca van kilátásban, de az ismerős elemek ellenére végig az új ötleteket alkalmaz. A világ felépítése megfelel az általában ismert grimdark fantasy világok szintjének, de minimálisan ismerkedik már a modern technológiákkal, például különleges képességű emberek fonják a vil nevű anyagot, ami a helyi áramnak felel meg. Földrajzi értelemben a Birodalommal szemben áll a Kárhozat, egy gonosz mágiával fertőzött pusztaság, ahol a Mély Királyai és rettenetes seregük él, akik az elmúlt évszázadok, évezredek során többször nekimentek már a Birodalmat védelmező Névteleneknek, de eddig rendre sikerült visszaverni őket és tartani az így kialakult patthelyzetet.
Ebben a világban él Ryhalt Galharrow parancsnok és a különféle bűnözőkből, zsoldosokból összeverbuvált serege, az Éjszárnyak. Galharrow gyakran teljesít küldetéseket a Kárhozatba – az egyik Névtelen a legfőbb megbízója, aki egy hollón keresztül kommunikál Galharrow-val, ami a férfi karján lévő hollótetoválásból szokta kitépni magát –, a legújabb útja azonban olyan katasztrófába torkollik, amire sosem gondolt volna. A könyvben ugyanolyan jól megismerhetjük a Kárhozat világát, mint Valengrad városának intrikákkal teli életét, a világépítést egyenlő arányban váltják az izgalmas harcok. McDonald nem fél nagy kockázatokat vállalni és kemény döntéseket hozni a történetén keresztül, így a tétek komolyabbak, a feszültség tapinthatóbb.
Fülszöveg
A széttört és szenvedő égbolt alatt terül el a Kárhozat végtelen és fertőzött sivataga, a halhatatlan Mély Királyai ellen vívott könyörtelen háború sötét mementója. A féktelen pusztítás lassan száz éve ért véget, amikor a Birodalom bevetette a Nall-gépezetet, az ismert világ leghatalmasabb fegyverét. Legyőzni azonban nem sikerült vele a királyokat, csupán kordában tartani – a mostanra romlott mágiával és vérszomjas démonokkal teli pusztaságban a halhatatlan uralkodók nagyon is éberek. Csak a megfelelő pillanatra várnak.
A fejvadász Ryhalt Galharrow jól ismeri a Kárhozatot. Amikor a hollót ábrázoló tetoválása életre kel, hogy előadja sürgető üzenetét, Galharrow az Éjszárnyakként ismert csatlósaival egy titokzatos nemesasszony keresésére indul az egyik távoli helyőrségbe. Egyikük sincs azonban felkészülve arra, amit ott találnak: a Mély Királyai nem félik többé a Nall-gépezetet, és óriási seregükkel megindulnak a Birodalom felé. Az egyetlen reményt egy rég halott varázsló öröksége jelentheti, ám az Éjszarnyak ideje fogytán van.
A szerzőről
Ed McDonald az írói karrierje előtt különféle munkákat végzett, többek közt dolgozott kalandmesterként a Blizzard Entertainmentnek. Az Éjszárny az első regénye, aminek a jogait mostanra tíz országban adták el, és zajos kritikai sikert aratott. A szerző magát hatalmas fantasy geeknek vallja, a szabadidejét különböző hosszúkardok, rapírok és bárdok forgatásával tölti.
Dacre Stoker és J.D. Barker: Dracul
Október 2-án jelent meg a világirodalom egyik legfélelmetesebb és legmaradandóbb történetének, a Drakulának a hivatalos előzményregénye. A Dracul a világpremier napján olvasható lesz magyarul is, és már dolgoznak a megfilmesítésén.
A regényt Dacre Stoker – Bram Stoker unokahúgának az unokája – és A negyedik majom nemzetközi bestsellerszerzője, J.D. Barker írta a Drakula eredeti kézirata alapján, amit néhány évvel ezelőtt egy pennsylvaniai csűrben kallódó hagyatékból vásárolt meg Paul Allen, a Microsoft társalapítója. Barker beszámolójából az derül ki, hogy amikor megtudta, hogy egyetlen élő Stoker sem látta még az eredeti kéziratot, felvette a kapcsolatot Allennel, hogy meglepje Dacre Stokert. A kézirat megtekintése során azonban mindenki meglepődött: kiderült ugyanis, hogy az általunk ismert, 1897-ben megjelent Drakula története csak a szöveg 102. oldalán kezdődik, az előtte lévő 101 oldalon egy előzményként szolgáló történet és rengeteg szerzői feljegyzés olvasható.
Ez a 101 oldal vált a Dracul ihletőjévé, és ennek alapjaira építette fel és írta meg Dacre Stoker és J.D. Barker az október 2-án megjelent, vérfagyasztó történetet, melynek még a stílusa is remekül őrzi az 1800-as évek végének hangulatát.
A Dracul Bram Stokerről és a testvéreiről szól, akik egy sötét lény nyomába erednek. Gótikus horror és természetfeletti krimi egyszerre, amely nem csupán Drakula, hanem Bram Stoker eredetéről is felfedi a fátylat. Másrészt pedig annak a titokzatos nőnek a története, aki összeköti őket. A kötet valóságos és kitalált szereplőkkel dolgozik, és új megvilágításba helyezi a világirodalom legfélelmetesebb és legmaradandóbb történetét.
A könyv jogait több mint tíz országba eladták a tavalyi bejelentésekor, és ezzel egy időben felfigyelt rá Hollywood is. A megfilmesítési jogok végül a Paramounthoz kerültek: a rendezői székben a Stephen King-féle Azból tavaly nagy sikerű remake-et forgató Andy Muschietti fog ülni.
Hivatalos fülszöveg
1868-at írunk, és a huszonegy éves Bram Stoker egy magányosan álló toronyban várja, hogy szembenézzen egy leírhatatlan szörnyeteggel. Feszületekkel, szenteltvízzel és egy puskával felszerelkezve azért imádkozik, hogy túlélje élete leghosszabb éjszakáját. Kétségbeesetten igyekszik papírra vetni mindazt, aminek tanúja volt, ezért feljegyzi azokat az eseményeket, amelyek egészen idáig vezettek…
Bram gyermekkorában sokat betegeskedett, ezért az ideje nagy részét ágyban töltötte a szülei dublini otthonában, és egy fiatal nő gondoskodott róla, akit Ellen dadusnak hívtak. Amikor az egyik közeli városban egymással összefüggő, különös halálesetek történnek, Bramnek és a nővérének, Matildának, szemet szúrnak Ellen dadus furcsa szokásai. Ezután egymást követik a titokzatos és hátborzongató események, míg végül Ellen váratlanul eltűnik az életükből. Évekkel később Matilda Párizsba megy tanulni, ahonnan azzal a hírrel tér haza, hogy látta Ellent, és a rémálom, amelyről Brammel azt hitték, hogy már régen véget ért, valójában csak most kezdődik.
A Dracul egy kitalált történet, amely Bram Stokerről és a testvéreiről szól, akik egy sötét lény nyomába erednek. A vadászat Írországban kezdődik, a gyermekkori otthonukban, azután a testvérek bejárják Európát, és végül sor kerül az emlékezetes, végső találkozásra. A Dracul valóságos és kitalált szereplőkkel dolgozik, és új megvilágításba helyezi a világirodalom legfélelmetesebb és legmaradandóbb történetét.
A szerzőkről
Dacre Stoker a legendás szerző, Bram Stoker unokatestvérének az unokája, és hagyatékának a gondozója. Rendszeresen hívják világszerte fellépni a Stoker on Stoker, the Mysteries Behind the Writing of Dracula című előadásával, melyben Bram Stoker életéről, a Drakula-történet hátteréről és a kettejük közti kapcsolatról mesél. Ezen kívül gyakran kérik fel szakértőnek a vámpírokkal és a popkultúrára gyakorolt hatásukkal kapcsolatban. Nemrég Erdélyben is vezetett felfedező túrákat, melyek témája III. Vlad “Drakula” gróf élete és történelmi kora, valamint Bram Stoker regényének helyszínei.
J.D. Barker nemzetközi bestsellerszerző, legismertebb regénye A negyedik majom, ami közel húsz országban jelent meg világszerte. Nagy rajongója James Patterson, akivel jelenleg egy közös regényen dolgozik.
Zachary Mason: Void Star
2017 egyik legnagyobb kritikai sikerét aratta Zachary Mason a Void Star című sci-fijével, ami szépirodalmi igénnyel idézi meg a Neurománc és Mátrix világát, egyaránt tartalmazva elmélkedéseket a digitális világgal való viszonyunkról és izgalmas harcjeleneteket páncélba bújt katonákkal.
Az újságírók előszeretettel említették a szerzőt egy lapon Neal Stephensonnal, Philip K. Dickkel vagy éppen Samuel R. Delanyval. A Void Start rendkívül méltatták a legnevesebb tech-portálok is – pl. Wired, The Verge –, míg az Amazon a 2. helyre tette a 2017-es legjobb sci-fi/fantasy-listáján. Nálunk a Könyves magazin 2017/4. számának a Három kívánság rovatában szerepelt, mint az egyik legjobban várt könyv, amit szívesen olvasnának magyarul.
A regény október 2-án jelent meg Farkas Veronika fordításában.
Fülszöveg
A nem túl távoli jövőben a tengerszint megemelkedett és az Egyenlítő menti területek kiürülőben vannak, de még mindig jó gazdagnak lenni San Franciscóban, ahol felfegyverzett drónok tartják távol az elszegényedett tömegeket. Irina nem gazdag, legalábbis nem annyira, de mesterséges memóriával rendelkezik, aminek köszönhetően mindenre tökéletesen emlékszik. Közvetítőként dolgozik a megbízói és azok átláthatatlanul összetett mesterséges intelligenciái között. A munka jól fizet, Irina évente egyszer még a Mayo Klinikára is el tud menni belőle, ahol különböző kezelésekkel késleltetik az öregedését.
Kern nem mondhatja el magáról mindezt. Egyike azon menekülteknek, akik a várost körülvevő, drónok építette, állandóan terjeszkedő favelákban nyomorognak. A napjait szerzetes módjára tölti, könyörtelenül gyakorolja a különböző harcművészeteket, miközben tolvajként és utcai harcosként próbál napról napra túlélni. Thales egy teljesen másik világban mozog — egy brazil politikusklán sokadik ágának sarja, aki Los Angelesbe menekült, miután egy támadásban megölték az apját, őt pedig megnyomorították.
Egy rongyokba öltözött idegen egy nap leszólítja Thalest, és megkérdezi, hogy mire emlékszik az érkezése előtti időkről. Kern az életét mentve kénytelen menekülni, miután rossz célpontot rabol ki. Irina pedig szörnyű titokra bukkan az emlékeiben, amikor felidézi legutóbbi találkozóját a megbízójával.
Mindhármuk élete veszélyben van, ráadásul a sorsuk elkerülhetetlenül összefonódik ebben a gyönyörűen megírt történetben, aminek központi témái a mesterséges intelligenciák, az emlékek, a halhatatlanság, valamint a könyörtelen erőszak, amit mindezek birtoklásáért egyesek hajlandóak alkalmazni.
A szerzőről
Zachary Mason a Szilícium-völgyben nőtt fel, gyerekként zseninek tartották. 14 évesen kezdte a főiskolát, és még a tinédzseréveiben elkezdett dolgozni a PhD-jén. Jelenleg egy startup cégnél dolgozik, a szabadidejében pedig könyveket ír.
A könyvek az AGAVE kiadó gondozásában jelentek meg.