Dan Abnett, Brian Albert Thies - Predator: Élet és halál (képregény)
Gyarmati tengerészgyalogosok egy csapata érkezik LV-797-es jelű Tartarus bolygóra. Feladatuk, hogy kivizsgálják az egyik rivális cég által, a Weyland-Yutani felségterületén végzett törvénytelen kutatásokat. De, amit találnak, az nem egyéb, mint egy ismeretlen eredetű, lópatkó alakú űrhajó birtoklásáért vívott csata reményvesztett túlélői...
A Weyland-Yutani utasítása egyértelmű: a katonák bármi áron foglalják el az idegen űrhajót, ám az egység parancsnokának is eltökélt szándéka, hogy megóvja emberei életét. A parancsnoknak azonban hamarosan rá kell jönnie: egyik terv sem tartható, ha közben földönkívüli Vadászok indítják meg pusztító támadásukat...
Ez a képregény-gyűjtemény a DARK HORSE Life and Death c. sorozatának 1-4. számát tartalmazza, Brian Albert Thies rajzaival és a díjnyertes Dan Abnett szövegével. A fordítást Szántai Zsolt készítette.
További információk és kiadványok a Szukits könyvkiadó oldalán.
Tom Sweterlitsch: Letűnt világok
Tom Sweterlitschet leginkább Neill Blomkamp (District 9, Elysium, Chappie) írótársaként ismerik, ketten együtt felelősek az Oats Studios kisfilmjeiért, amik 2017-es megjelenésükkor elég nagy népszerűségre tettek szert világszerte. Talán a Sigourney Weaver főszereplésével forgatott Rakkát látták a legtöbben.
Sweterlitschnek idén februárban jelent meg Amerikában a Letűnt világok című regénye, és nagy örömünkre azt a sci-fit kaptuk, amire számítottunk: telis tele van nagyszabású ötletekkel és hollywoodi látásmóddal, a kivitelezése azonban végig rendkívül emberközeli marad. Az NCIS egyik titkos részlegének az ügynöke üldöz egy SEAL-kommandóst, aki az egyik lehetséges jövőben teljesített küldetéséből tér vissza, és kezd kegyetlen mészárlásba. A főszereplő különböző lehetséges jövőkbe utazik, hátha talál valamit, ami segíthet megoldani a jelenbeli ügyet. Sweterlitsch hihetetlen eredetiséggel, rendkívül elegáns stílusban dob fel olyan hajmeresztő ötleteket, amikkel tényleg nem futunk össze mindennap: időutazás és űrutazás multiverzumok, csontfák és viking halálkultuszok mentén. Olyan, mintha összegyúrták volna a True Detective-et, az Inceptiont és a Twin Peaks-t, a végeredmény pedig mindennek dacára hibátlanul működik.
A Letűnt világok november 13-án jelent meg magyarul keménytáblás kiadásban.
George R. R. Martin: Éjvadászok
December 2-ától adja a Syfy az Éjvadászok (Nightflyers) című sorozatát, amit George R. R. Martin 1980-ban megjelent azonos című, Locus- és Seiun-díjas, illetve Hugóra jelölt sci-fi/horror kisregényéből adaptáltak. A történet szerint egy űrhajó egy idegen faj után kutat a világűr sötét örvényein át, útjuk során pedig furcsa dolgokat tapasztalnak, majd később megmagyarázhatatlan halálesetek történnek. A legénység tagjai paranoiával átszőtt, kétségbeesett nyomozásba kezdenek, mielőtt felőrölné őket a totális őrület. Maga Martin a saját szavaival úgy jellemzi a művet, hogy a Psychoaz űrben. Az Éjvadászokból készült televíziós sorozatot Jeff Buhler írta, az egyes epizódokat pedig komoly rendezői csapattal vették fel: Andrew McCarthy (Orange Is The New Black), Mike Cahill (Another Earth) és Damon Thomas (Killing Eve) is a rendezői székbe ülhetett.
Az Éjvadászok magyarul november 30-án jelent meg, új fordításban. A kötetben ezen kívül található lesz még egy másik kisregény (A Féreg Házában) és további négy novella, melyek korábban nem jelentek meg magyarul. Mind Martin Ezer világ nevű sci-fi univerzumában játszódnak, ami a Trónok harca világraszóló sikere óta háttérbe szorult, pedig nem kevésbé eredeti és izgalmas történetek helyszíne.
J.D. Barker: Az ötödik áldozat
Az év végén folytatódik J.D. Barker nagy sikerű thrillere, A negyedik majom. Az ötödik áldozat címmel érkező második részben egy új sorozatgyilkos járja Chicago utcáit, miközben az első kötetből megismert Sam Porter nyomozó egyre mélyebbre ás a Négy Majom Gyilkos sötét múltjában.
J.D. Barkert nagyon megkedvelték a hazai olvasók: A negyedik majom a megjelenését követő első fél évben közel 150 értékelést szerzett a Moly.hu könyves közösségi oldalon, és igen magas, 93%-os tetszési indexe van. E mellett október elején jelent meg Dracul címmel a Dacre Stokerrel közösen írt hivatalos előzményregénye a Drakulához, ami szintén remek rajtott vett, a hazai és nemzetközi olvasók egyaránt imádják (a Molyon jelenleg 96%-on áll). Az ötödik áldozat a harmadik könyve, ami még szintén idén, november 20-án jelent meg magyarul.
A negyedik majom a sorozatgyilkosos thrillerek egyik nagy megújítójaként vonult be rövid idő alatt a köztudatba: váratlan felütése (a regény a sorozatgyilkos halálával indul) és izgalmas, ugyanakkor okos megoldásai révén Barker komoly hírnévre tett szert. A könyvet jelölték a Goodreads Choice Awardsra, valamint leopciózták filmre és televíziós sorozatra is. Az ötödik áldozat idén nyáron jelent meg Amerikában, és a kritikusok méltó folytatásként emlegetik. Barker azóta már a harmadik köteten dolgozik, mellette pedig közös regényt ír James Pattersonnal, aki nagy rajongója lett.
További kiadványok és megjelenések az Agave kiadó oldalán.