Előző
[Dráma]
The Monster (2016)
Miután kiszabadultunk dr. Frankenstein és teremtményei kezei közül, és megakadályoztuk Drakula gróf feltámasztásában, úgy gondoltuk, igazán ránk fér a jutalom, ezért természetesen a Barcraft 2 felé vettük az irányt, ahol szívesen látták csapatunkat, hogy kipróbáljunk egy asztali társasjátékot, melyet ezúton is köszönünk.
Oldalunkon próbálunk minél több médiumot bevonni horror szemszögből, és tárházunk már jócskán büszkélkedhet megannyi ismertetővel, de táblás játékok terén fel kell zárkóznunk, ezért rendkívül megörültem, mikor kiderült, hogy a Barcraft 2-ben van egy kimondottan társasjátékozóknak kialakított rész, rengeteg játékkal, köztük nagyon sok horror műfajúval, ami szintén meglepő volt. Megörültem, mikor a polcon megláttam a Drakula dühét, amire már régóta áhítoztam, ezért rávettem a többieket, hogy azt a társast próbáljuk ki, ha már az egész este Bram Stoker klasszikusának jegyében telt. Ráadásul a játék magyar nyelvű.
1898-ban vagyunk, egy évtizeddel Drakula gróf Londonba látogatása után, amikor megpróbálta élőhalottakból álló seregét a világra szabadítani, de Abraham Van Helsingnek és társainak sikerült megakadályozniuk tervét és kivégezniük a vámpírt. Legalábbis így hitték. Drakula túlélte a vereséget, de dühe és bosszúja tovább forrt benne, ezért hibáiból tanulva ismét megkísérli elhinteni egy vámpírbirodalom magvait szerte a világban. Csakhogy nem kizárólag tervének véghezvitele az egyetlen célja, de adósságait is le akarja róni, és minden rajta ért sérelemért bosszút akar állni. Van Helsingnek, Mina Harker kisasszonynak – kinek szívét már egyszer rabul ejtette a gróf -, dr. John Stewardnak és Arthur Holmwoodnak közös erővel újra fel kell venniük a harcot, hogy végre nyomára bukkanjanak, és leszámoljanak a vámpírok fejedelmével.
A Drakula dühe koncepciója önmagában is különleges, hiszen bár 2-5 ember játszhatja, vagy a vámpírvadászok győzedelmeskedhetnek közös erővel, vagy az az egy játékos, aki Drakula bőrébe bújt. Tehát négy karakter játszik egy ellen, előbbieknek pedig akkor is négyen kell játszaniuk, ha a játékosok kevesebben vannak, ami ez esetben megnehezítheti a játékot, hiszen több szereplőt kell mozgatni külön-külön egy játékosnak. A játékmenet úgy épül fel, hogy először előkészülünk; az asztal közepére elhelyezzük magát a társasjátékot (mely egy nagy Európa-térkép), kiosztjuk a megfelelő számú eszközöket (karakterkártyák, esemény-, képesség-, helyszín-, tárgy-, taktika- és összefoglalólapokat), különböző jelzőket, melyek a harcok és utazások során fontos mutatókká fognak válni, majd megkezdődhet maga a játék, mely elsőre bonyolultnak tűnt. Drakula kezdi a kört mindig, aki megkezdi utazásait városról-városra, ahol elvégez bizonyos feladatokat, megpróbál maga mellé állítani vámpírokat és túlélni a napokat. A további körökben a vadászok lépnek. Az együttműködés, a logikusság, a következtetések és a kockáztatás nagy szerepet játszanak, hisz nekik nyomokat kell keresniük a városokban, hogy a vámpír nyomára bukkanjanak, valamint különböző tárgyakat gyűjteniük, melyek segítségükre lesznek a továbbiak során. Viszont ha egy vadász akkor tartózkodik egy adott városban, amikor Drakula is, meg kell küzdeniük egymással. A játék akkor ér véget, ha Drakula maga mellé gyűjtött annyi vámpírt, hogy a harcokba felülkerekedjen, vagy ha a vadászok csapata a nyomára bukkant, és megakadályozták terve véghezvitelében.
Maga a társasjáték grandiózusabb, mint azt gondoltam volna, annak ellenére, hogy elvileg 2-3 órás a játékmenet, szerintem rá kell szánni egy egész délutánt/estét, hogy megértsük és élvezhessük, megfelelően előkészíthessük. A játék rengeteg, aprólékosan kivitelezett kiegészítőt tartalmaz, a design korhű és remek atmoszférájú. A játék hangulata rögtön be tudja szippantani azokat, akik nyitottak a vámpír-témára, főleg a klasszikus irányzatra. Érződik a Stoker műve iránti tisztelet, a mű cselekményét a játékosok is átélhetik.
Mindenféleképpen ajánlani tudom a társasjátékot, főleg csapatépítőkre, mert remekül fejlesztési az együttműködési képességeket, és igazán szórakoztató is. A Barcraft tulajdonosának pedig köszönjük, hogy kipróbálhattuk, reméljük, a közeljövőben más játékok tesztelésére is alkalmunk nyílik.