A rendkívüli módon elcseszett ötödik szezonfinálé miatt egyáltalán nem vártuk felfokozott hangulatban a TWD első spin-offjának visszatérését. Miközben jöttek sorra az újabbnál-újabb bejelentések, a Fear valahogy kissé a háttérbe került, amire ráerősített az a tény is, hogy Lennie James (Morgan) visszatérését nagyon sokáig nem is erősítették meg. Aztán pár hete beindult a gépezet: a visszatérő szereplők között felbukkant Lennie neve, majd Minifie kisasszonyé (Ginny), és újabb karaktereket is bejelentettek: Christine Evangelista már feltűnt az anyasorozatban Dwight feleségeként, Sherryként, most a Fearben folytatja ugyanazt a szerepet. Michael Abbot Jr. egy Isaac nevű táborszökevényt és családapát alakít, míg Demetrius Grosse, aki a Lovecraft Country Marvinja és a Westworld Foss seriffhelyetteseként volt látható, itt egy Emile nevű fejvadászként lép színre. A várakozásokat fokozták az apróbb kis információmorzsák: Morgan állandó szereplőként tér vissza (pedig azt hihettük a finálé óta, hogy neki kampec, az első trailerekben is csak a véres szemét mutatták), berendeltek plusz két évadot a mostani mellé, illetve az ígéretek szerint a Fear is be lesz kapcsolva az anyasorozat és World Beyond eseményeibe. Nem csoda, hogy ennyi minden után epekedve vártuk az évadnyitót, és nyugodt szívvel mondhatom: maximálisan megérte. Spoileres kibeszélő következik.
Történetünk közvetlenül a finálé után folytatódik. Morgan pisztolylövéseket hall, és a zombik sorban elhullanak körülötte. Megmentője nem fedi fel magát, így harcművész barátunk magától menekül el a westernvároskából, és egy elhagyatott víztoronyban, egy ismeretlen által berendezett helységben húzza meg magát. Lőtt sebe hetek múltán sem gyógyul, sőt, kezd elfertőződni, mikor az utcákat járva belebotlik Isaacbe. Isaac és terhes felesége Ginny táborából menekült el a rossz kilátások miatt, és egy helyoldalban húzták meg magukat, ám a környéket ellepték a járkálók, így a férfi elindult valamiféle fegyvert találni, hogy biztonságukat megtarthassa. Ekkor talál rá az erejét vesztett Morganre. Paktumot kötnek: Morgan segít a férfinek a feleségéhez eljutni, a felesége pedig ellátja a sebét. Közben felbukkan Emile, a robosztus fejvadász, akit Virginia küldött Morgan levadászására, és aki előszeretettel vágja le hatalmas bárdjával célpontjai fejét, egy dobozban leszállítva azt a megrendelőnek. Miután lerázzák Emile-t, Morgan és Isaac nehézségek árán, de eljutnak a terhes nőhöz, ám ismét felbukkan a fejvadász, akit kisebb szerencsével, de kivégez Morgan. Isaac sem éli túl, ő egy élőhalott harapása miatt kevéssel a babájuk születése után távozik az élők sorából. Emile az epizód elején egy Walter nevű férfitől egy titokzatos kulcsot szerzett meg, halála után Morgan ezt a kulcsot magához veszi, majd a fejvadász fejét szépen dobozba téve előcsalja Ginny-t. A kiakadó Ginny rádión keresztül megfenyegeti harcos barátunkat, aki nem marad adós a válasszal: Morgan Jones nem létezik többé. Majd új emberként, Emile cuccait és bárdját magához véve ellovagol a helyszínről.
52 percnyi tömény izgalom, feszültség és horror. Michael Satrazemis, aki az ötödik évad förtelmesen rossz záródarabját is dirigálta, valahogy megtáltosodott és leszállította azt a részt, amely már nagyon hiányzott a szériából. Remekül felépített revengemovie-t, a klasszikus horrorfilmekből átemelt elemekkel és az emberi drámákat összevegyítő nyitóepizódot kaptunk, amire nincs az az ember, aki rosszat mondana. Dicsérendő, ahogy ismét Morgant helyezték előtérbe, szinte kizárólag róla szól az epizód, és ezt el is vártuk a finálé után: a TWD-ben gyakran alkalmazott időugrások most tényleg rosszul jöttek volna.
Lennie James még mindig lubickol a szerepében, bár mimikáiban és mozdulataiban nem sok változást vehettünk észre, de karakterében igen. Morgannak teljes átalakuláson kellett átmennie a hetek folyamán testileg és lelkileg egyaránt. Az egykori védelmező szerepet muszáj volt elhagynia, hogy kiszabadítsa Ginny fogságából a barátait, ám ehhez a lecsökkent életerejét kellett visszaállítania, ha már egyszer kapott egy második esélyt, hogy szembenézhessen az életét majdnem kioltó nemezisével. Habár lett egy új „képessége” is, az elfertőződésének, betegségének köszönhetően (vérben forog a szeme, emellett a sebe bűzlik is, így a holtak simán elmennek mellette, közéjük tartozónak hiszik), ehhez épp jókor jött Isaac segítsége, aki nélkül bizonyára nem sokáig húzta volna. A ráküldött fejvadász pedig megadta neki azt a lehetőséget, hogy kissé megerősödve, ruházattal és fegyverzettel a kezében átvegye az üldöző szerepét és kicsit megszorongathassa Virginiát. Morgan új emberré válása az én látásmódom szerint magában hordozza a sorozat megújulását is, egy pörgősebb, véresebb és még emberközpontúbb évadot vetít előre. Persze lehet, hogy tévedek, és mindez csak egy epizódra szólt (lásd a TWDWB esetében), de bízok a megérzéseimben.
Térjünk rá új szereplőinkre: az epizódot nyitó Emile, a nagydarab fekete fejvadász külalakra mintha Kampókéznek és a Jeepers Creepers szörnyének szerelemgyereke lenne. A testfelépítése és mondatai Tony Toddot idézik, mozdulata és fegyvere pedig a Creeperre hasonlítanak (tudjátok, ő az Aki bújt, aki nem szörnyetege, akit egyébként Jonathan Breck személyesít meg). Ezt a remek, horrorfilmekbe illő karaktert Demetrius Grosse alakítja, aki már számtalan tévésorozatban és mozifilmjben is ilyesféle szerepeket kapott, és itt bár az epizód végét nem éli meg, rövidke pályafutására biztosan sokáig emlékezni fogunk, köszönhetően robosztus testalkatának és kimért, ámde fenyegető személyiségének és brutalitásának.
Isaac-et Michael Abbot Jr. keltette életre, akinek szintén lőttek az epizód vége előtt, viszont addig is egy rendkívül szimpatikus, családcentrikus és szerethető karaktert ismerhettünk meg benne. Bár sorsát nem kerülheti el, váratlanul megmenti Morgant a biztos haláltól, akire rábízza feleségét és gyermekét. Kár érte, maradhatott volna a sorozatban, Dwighthoz hasonló emberekre mindig szükség van.
Nagyon kicsi szerepet kapott Damon Carney, akit Walterként láthattunk pár perc erejéig a kezdőjelenetben, viszont nagy jelentősége lesz az általa hordozott kulcsnak, ami Emile-en keresztül Morganhez került. Néhány gazfickó ugyanis egy partra sodródott tengeralattjáróba próbálna bejutni a kulcs által, az epizód befejezése legalábbis erről árulkodik. Hogy kik ezek az emberek, esetleg közük van-e Virginiához, az valószínűleg a következő részekben kiderül.
A Fear the Walking Dead megtartotta azt a színvonalat, amiért megszerettük, és ezzel az epizóddal egy kissé darkosabb, de horroreffektekben gazdagabb évadot vetítenek elő. Durvábbak (legalábbis véresebbek) a jelenetek, a zombik szó szerint rohadt jól néznek ki, emberi belsőségekben sem szenvedünk hiányt, illetve az akciójelenetek is kellően zúzósra és látványosra sikeredtek. Emeli mindezeket a nagyszerű hangaláfestés, amely nyomatékosabban segít rá a képi világra, még idegfeszítőbb és felfokozottabb hangulatot idézve elő a jelenetek alatt.
Bevallom őszintén, meglepődtem az epizód színvonalán. Lebilincselő, letaglózó, kegyetlen és véres jelenetek sora követi egymást, a hangulat és a látvány parádés, a szereplőkre sem lehet panasz, és ki merem jelenteni, hogy ez az epizód sokáig hivatkozási alapként fog szerepelni a Walking Dead világában. Egy rossz szavam sincs. Remélem, a továbbiakban sem lesz.