Az ifjú pár, Henry Dunn és Trish Wellington esküvőjüket a Harper-szigetre szervezik, ahol 7 évvel ezelőtt egy sorozatgyilkos John Wakefield brutális módon megölt 6 embert. Ráadásul a vőlegény egyik barátjának (aki egyben a sorozat főszereplője) Abby Mills-nek az édesanyja is az áldozatok között volt. A helyi seriff végül megölte Wakefield-et, így a násznép nyugodt szívvel érkezik a szigetre. Leszámítva Abby-t, aki édesanyja halála óta, most tér vissza először. Azonban ahogy megérkeznek, a gyilkosságok rejtélyes módon újra elkezdődnek.
Valljuk be, ez így ígéretesen hangzik. Lehet nem a legeredetibb koncepció, de olyan érzésem volt, hogy innen már nagyon nehéz mellé lőni. De még is sikerült. A Harper's Island egy tipikus B kategóriás sorozat. Persze nem a kis költségvetésre értem, hiszen számos olyan alkotást láttunk, ami a költségvetés ellenére is zseniális lett. Még csak azt sem lehet mondani, hogy nincsenek benne fordulatok. Egyszerűen kidolgozatlan. Egy karakterközpontú történetnél nem lehet azt megengedni, hogy a kinézetben és bizonyos rokoni szálakban merüljön ki a szereplők személyisége. A 25 emberből, ha 5-re emlékszem sokat mondok. Voltak olyan áldozatok akiket már az első pillanatban megöltek, úgy, hogy még semmit sem tudtunk meg róluk. Ennek következtében az összes halál súlytalanná vált. Kedvelhető karakterek hiányában meg teljesen irreleváns volt, hogy kit fognak megölni legközelebb. A személyiségek kidolgozását külsőségekkel próbálták helyettesíteni. Szerepel benne a húszas évei végén járó "rosszfiú", akinek a legelvetemültebb cselekedetei közé a petárdázás tartozott. Erre az imázsra a festett fekete haj és a tetoválások (nem tudom mennyit gondolkodhattak ezen, de konkrétan úgy néztek ki, mint amit kiskoromban a rágóból csomagoltam ki) is "ráerősítettek" ... Rajta kívül további klisés karakterek is megjelentek, mint a gazdag és élvhajhász nagybácsi, vagy a szemüveges, határozatlan "geek" srác stb. Valószínűleg nem ezért készítették, de az alábbi képen tényleg mindent megtudhatunk a szereplőkről:
Abby háttértörténetével próbálták színesíteni a cselekményt, de túlságosan meglepő fordulatokra nem kell számítani. Édesapját (a sheriffet) Jim Beaver alakítja, akit a Supernatural-ból már jól ismerhetünk. Emiatt a szerep miatt egy percre sem kellett kilépnie a tőle megszokott karakter bőréből. Így sajnos kettejük kapcsolata sem kapott kellő mélységet a drámai hangulat megteremtéséhez. Ezen kívül előtérbe kerül Henry (a vőlegény) és Abby barátsága, valamit feltűnik a lány hátrahagyott szerelme is Jimmy, akinek az érzelmei újra fellángolnak. A násznépen belül is történik pár kisebb nagyobb botrány pl.: megjelenik a menyasszony volt szerelme. Azonban ezek egyike sem túl fajsúlyos a cselekmény szempontjából. A történet izgalmasabb része akkor kezdődik, mikor rájönnek, hogy valaki gyilkolja a násznép tagjait. Bennem viszont már az elején felmerült a kérdés, hogyha a szigeten egybegyűltek baráti vagy rokoni kapcsolatban állnak egymással, akkor miért nem tűnt fel senkinek sem, hogy a társaik sorra felszívódtak? Ehhez hasonló logikai defektekkel később is találkozhatunk, főleg miután megkezdődik a "harc" a túlélésért.
A történet kezdetben nagyon ígéretesnek tűnt azonban az erősen megkérdőjelezhető motivációkat leszámítva nincs semmi több ebben a sorozatban, mint néhány látványos gyilkosság és pár közepes fordulat. Ha valaki egy fárasztó nap után szeretne valamit nézni, amin nem kell nagyon gondolkodni és nem túl megrázó, de még is a krimi-thriller-horror vonalon mozog, akkor tehet vele egy próbát. De többre ne számítson.
5/10