"Nem lehet slasherfilmet készíteni tévésorozat formájában" - állítja a 2015 nyarán debütált Sikoly-sorozat egyik karaktere. Ezzel a kijelentéssel önmagát is paradox helyzetbe állítja, hiszen műfaji megjelölését tekintve a Sikoly szintén slasher, de ezzel az önreflexivitással kellemes szórakozást nyújtott a sorozat, és méltón tisztelgett Wes Craven klasszikusa előtt. A fenti hipotézist megcáfolta a 2015 őszén megjelenő Scream Queens is, ami a tipikus slasher elemeket felhasználva önmaga paródiájaként tökéletesen megállta a helyét, és szerkesztőségünkben is nagy kedvenccé nőtte ki magát. De mennyire működhet egy olyan slashersorozat, ami komolyan veszi önmagát, és a hangsúly nem a poénokon, hanem a történet komolyságán, a cselekményen van? Ezt a stílust célozta meg a Chiller televíziós csatorna új sorozata, a Slasher, ahol a cím egyben műfajmegjelölés is.
A történet expozíciójában egy kisváros halloweeni éjszakáján brutális gyilkosság történik: egy hóhérjelmezes férfi meggyilkol egy házaspárt. A nő terhes volt, a gyilkos pedig egy bozótvágó késsel felmetszette a nő hasát, és a gyermeket kiemelte a halott testből. Amikor a rendőrök kiértek a helyszínre, a gyilkost még ott találták, kezében a csecsemővel, aki túlélte a vérontást. A további cselekmény napjainkban játszódik, amikor Sarah már a 30-as éveiben jár, és maga mögött hagyta a múlt tragédiáját. Barátjával azonban úgy dönt, hogy visszatér szülővárosába, és beköltöznek abba a házba, ahol sok évvel ezelőtt szüleit brutális módon megölték. Visszatértével ugyanakkor újból kezdetét veszi a vérontás, hiszen egy hasonlóan hóhérjelmezes személy kezdi el gyilkolni áldozatait a bibliai főbűnök szerint. Kétségbeesésében Sarah nem lát más megoldást, mint hogy szülei gyilkosától kérjen tanácsot - aki büntetését tölti a helyi börtönben - a hóhérjelmezes kilétének felderítésében és a gyilkosságok miértjének megértésében.
A premier két 50 perces epizód formájában érkezett, ami átfogóbb képet adott arról, hogy milyen irányba fog tovább haladni ez a 8 részes minisorozat. Egy antológia-sorozatról van szó, tehát az évad végén egy teljes lezárást kapunk. A hangsúly egyértelműen a rejtélyen van, hogy ki felelős a gyilkosságokért, és ugyancsak lényeges, hogy miért tette.
A Slasher tényleg egy komoly hangvételű, sötét atmoszférájú horrorsorozat. A 2 epizód nyilvánvalóvá tette, hogy a széria nem szándékozik követni a Sikoly stílusát, itt nem lesz önreflexió, paródia. Az eddig látottak alapján azt kell mondjam, hogy ilyen formában is működőképes lehet a Slasher. A 8 rész lehetővé teszi, hogy ne nyújtsák túl a sztorit, végig megmaradjon a feszültség, ami meg is volt az első két részben. Különlegessége, hogy a tipikus slasherfilmes fiatal karakterek helyett most a felnőttek kapják a főbb szerepeket, ők fognak áldozatául esni a maszkos gyilkosnak. A hóhérjelmez ötletes húzás volt a készítőktől, csupán a maszk hagy kivetnivalót maga után.
Van bőven potenciál a sorozatban, amennyiben tartja az első két rész által felállított mércét, akkor nem lesznek problémák. Reménykedem abban, hogy a Slasher is megcáfolja a bevezetésben leírt hipotézist, és bebizonyítja, hogy komor stílusban is működőképes lehet egy ilyen széria.
Első két rész értékelése: 8/10