Lassan véget ér a spanyol rovatom, de előtte még próbálok pár fontosnak tartott filmet megszerezni, hogy bemutathassam Nektek. Ezúttal egy szépirodalmi klasszikus XXI. századi, sajátos adaptációját hoztam el.
Lassan véget ér a spanyol rovatom, de előtte még próbálok pár, fontosnak tartott filmet megszerezni, hogy bemutathassam Nektek. Ezúttal egy szépirodalmi klasszikus, XXI. századi sajátos adaptációját hoztam el.
Doktor Faustus neves sebész orvos, egy barcelonai konferenciára utazik, a téma, a halálos betegségek lesz. A vonatúton már elkezdődnek a furcsaságok, megismerkedik egy különös öreg hölggyel, kinek poggyásza nála marad. Az állomáson összefut egy régi páciensével, akire egyáltalán nem emlékszik, de a férfi elmondása szerint a doktornak köszönheti életét, mert kiműtötte a daganatos gyomrát.
A páciens, Santos elképesztően rámenős és túlbuzgó, elmondása szerint boldoggá akarja tenni a doktort, kívánhat bármit. Faustus eleinte mindent megtesz, hogy lerázza a különös férfit, de, mintha a világ összeesküdött volna ellene, folyamatos kudarcok sora éri, így tehát lassanként elkezd bizonyos dolgokat kívánni. Csakhogy a jó öreg orvos nem tudja, hogy bizony vigyázni kell azzal, mit is kívánunk.
Gondolom a beszédes névből már rájöhettetek, hogy a Faust 5.0, Goethe Faustjának modern átirata. A mű főváza megmaradt, az orvos kvázi eladja a lelkét Mephisto-nak, hogy az teljesítse legvadabb kívánságait is. Tetszett ez az adaptáció, mert próbálja kicsit árnyaltan és szimbolikusan bemutatni az egész folyamatot, mégis kicsit kevésnek éreztem, mintha felületesen nyúltak volna a témához, bele-bele merészkedve a kívánságokba, mégsem elég merészen. Hiányoltam a lassú téboly eluralkodását, mégis furcsán bizarr volt a film, semmit nem rágott a számba, nem tett semmit egyértelművé, ami a spanyol thrillerekre, horrorokra igen jellemző. A képi világ egyszerű, látszik, hogy minimalista alkotás, de nem ócska! A színészek nem kiemelkedőek, de nem is zavaróak, eljátszották szerepüket. A téma maga természetesen rendkívül sokrétű, így én örülnék, ha születnének még hasonló alkotások, de ezt a filmet is tudom ajánlani a témában érdekelteknek.Lassan véget ér a spanyol rovatom, de előtte még próbálok pár, fontosnak tartott filmet megszerezni, hogy bemutathassam Nektek. Ezúttal egy szépirodalmi klasszikus, XXI. századi sajátos adaptációját hoztam el.
Doktor Faustus (Miguel Ángel Sola) neves sebészorvos, egy barcelonai konferenciára utazik, a téma a halálos betegségek lesz. A vonatúton már elkezdődnek a furcsaságok, megismerkedik egy különös öreg hölggyel, kinek poggyásza nála marad. Az állomáson összefut egy régi páciensével, akire egyáltalán nem emlékszik, de a férfi elmondása szerint a doktornak köszönheti életét, mert kiműtötte a daganatos gyomrát.
A páciens, Santos (Eduard Fernández) elképesztően rámenős és túlbuzgó, elmondása szerint boldoggá akarja tenni a doktort, kívánhat bármit. Faustus eleinte mindent megtesz, hogy lerázza a különös férfit, de mintha a világ összeesküdött volna ellene, folyamatos kudarcok sora éri, így tehát lassanként elkezd bizonyos dolgokat kívánni. Csakhogy a jó öreg orvos nem tudja, hogy bizony vigyázni kell azzal, mit is kívánunk.
Gondolom a beszédes névből már rájöttetek, hogy a Faust 5.0 Goethe Faustjának modern átirata. A mű főváza megmaradt, az orvos kvázi eladja a lelkét Mephistónak, hogy az teljesítse legvadabb kívánságait is. Tetszett ez az adaptáció, mert próbálja kicsit árnyaltan és szimbolikusan bemutatni az egész folyamatot, mégis kicsit kevésnek éreztem, mintha felületesen nyúltak volna a témához, bele-belemerészkedve a kívánságokba, mégsem elég merészen. Hiányoltam a lassú téboly eluralkodását, mégis furcsán bizarr volt a film, semmit nem rágott a számba, nem tett semmit egyértelművé, ami a spanyol thrillerekre, horrorokra igen jellemző. A képi világ egyszerű, látszik, hogy minimalista alkotás, de nem ócska! A színészek nem kiemelkedőek, de nem is zavaróak, eljátszották szerepüket. A téma maga természetesen rendkívül sokrétű, így én örülnék, ha születnének még hasonló alkotások, de ezt a filmet is tudom ajánlani a témában érdekelteknek.
Szerintem: 6/10