Lucifer's Angel első epizódismertetőit olvashatjátok, fogadjátok őt szeretettel!
2010. október 31-én az AMC gondolt egy nagyot, és Robert Kirkman, Tony Moore és Charlie Adlard azonos című képregényéből műsorra vitt egy sorozatot, a The Walking Deadet. Természetesen a rajongók ismerik a történetet, látták az epizódokat, hol sírtak, hol nevettek, de végső soron együttéreztek a szereplőkkel, és bele is élték magukat az eseményekbe. Párszor filóztam rajta, hogy ha teljesen egyedül lennék, nem lenne senkim a világon, simán túlélnék mindent, hiszen ha (m)enni kell, akkor (m)enni kell. Ti mit gondoltok, meddig húznátok?
Sok év eltelt azóta, sok szeretett embert elveszítettünk, akikről nem gondoltuk, hogy az írók kiírják, és vannak személyek (nekem különösen kettő), akiknek örülnénk, ha végre eltűnnének. Fontos tudni, a sorozat nem követi híven a képregény eseményeit. Ti olvassátok a képregényt? Van valami, ami hiányzik nektek onnan, és szívesen látnátok a tévében is?
Nemrég végre visszatértek a förtelmes zombik, vártam őket, mert imádom, ahogy kinéznek (szakmai ártalom), a nyilatkozatokból leszűrve pedig egyre több munkába telik egy-egy embert átalakítani. Nekem, aki nem vagyok profi, egy sima nyílt törés egy órába fáj. Végre lehetett izgulni, körmöt rágni; noha az első rész után kicsit csalódott voltam, úgy érzem, van esélye a sorozatnak a jövőben is. Több blogot és fórumot átolvastam, sokan vannak hasonló érzésekkel, mint én.
A második részben felfedezhettük, hogy ez az évad végre nem csak az emberi kapcsolatokról és konfliktusokról fog szólni. Kiváncsi leszek az Atya és Morgan jellemváltozására is, mert noha az elején izgatták a fantáziámat, úgy érzem, mostanában csak lézengenek erre-arra, de komoly értelmük nincs. Hol van Maggie? Az a kemény csajszi, akit alig viselt meg hőn szeretett húga halála, pedig láttunk már több ilyet, pl. mikor Daryl elveszítette Merlét, vagy Andrea búcsúja Amytől… Mintha elbújna a falak mögött, és eléldegélne szépen csendben.
Apropó Daryl, amióta megláttam, nekem ő a fény az éjszakában, az a tipikus mocsok, akit szívesen megfejelnél, de ha véletlenül összezárnak vele egy szobába, és nem ölitek meg egymást, akkor rájössz, hogy legbelül érzelmes jófiú. Hiányzik; miért a motoron ücsörög folyamatosan? Miért nincs már beleszólása a dolgokba? Miért fogadta el ezt így?
Nektek amúgy ki a kedvenc szereplőtök? Kitől válnátok meg szívesen, vagy kit hoznátok vissza, ha lehetőségetek lenne rá?
3. rész: Köszönöm
Most pedig nézzük, mit hozott a 3. rész. Ez az epizód úgymond Murphy törvényén alapul: ha valami elromolhat, az el is fog. Meg kell menteni Alexandriát, hiszen a járkálók útvonala éppen erre vezet. A terv tökéletes volt, vezessük el őket messzire, és máris megoldódik a gond. Ezzel nem is lett volna probléma, ha éppen ezzel egyidejűleg (ahogy az előző részben láthattuk) nem támadják meg a városkát, nem mennek neki egy autóval a falnak, és nem ragad be a duda. De így történt, hiszen ez a TWD világa. Így hát szeretett hőseink kettéválnak, az egyik csapat folytatja a kijelölt utat, és próbál minél több zombit elcsalni, a többiek pedig igyekeznek Alexandriát menteni, Rick, mint mindig, egyedüli akcióba kezd. További részletek a spoilergomb mögött.
{spoiler}Azt hiszem, már a második percnél érezhető volt, hogy Nicholas bajt hoz a 8 fős csoportra, Glenn látta is, de hát a remény hal meg utoljára. Emlékeztek a pillanatra, mikor Rick figyelmezteti Michonne-t, hogy nem mindenki éli túl a hazautat? Hogy vannak, akiket simán fel kell áldozni? Nos, az alexandriaiak jelmondata elvileg az, hogy nem hagyunk hátra senkit. (Nekem egyes tagokról nem igazán ez jött le, de szépen sorjában majd megértitek, mire gondolok.) Szerintem ez pecsételte meg a végkifejletet. 7-en érnek el egy kis városkába, de hiába próbálnak autóhoz jutni, nem sikerül.
Ne felejtsük el, egy horda épp feléjük jár, egy része már bájos meglepetésként az egyik társukból falatozgat, s mivel nem látnak kiutat, egy közeli kisállat-kereskedésbe térnek be. Én már itt sem értettem, mire kell várni… Mivel más lehetőség nem látszik, mert egyre jobban körbekerítik őket, Glenn és Nicholas (vajon már akkor megfordult a fejében, hogy mire készül?) előrelép, hogy mentsék a helyzetet. Kitörnek és addig futnak, amíg megtalálnak egy szárazáruraktárat, amit felgyújtanak, hogy talán arra begerjedve a zombik más útirányt vesznek.
Eközben Michonne a boltban marad egy ellenszenves fickóval, akinek annyi hibája van csupán, hogy keveset látott a való világból, valamint egy sérült kemény csajszival és egy megharapott szenvedő alannyal, akinek ígéretet is tesz, hogy hazajuttatja. Az egyik ajtó mögül furcsa zajokat hallanak, elő is ugrik egy járkáló, de mire végeznek vele, már késő, a horda körbeveszi őket, úgy tűnik, már nincs menekvés. Úgy döntenek, kitörnek és menekülnek, amíg bírnak, bízva a legjobbakban, közben meg is fogyatkoznak rendesen, Michonne pedig nem tartja be ígéretét, saját magán kívül két emberrel zárja le az epizódot...
A 22-ik percben jól kivehető, hogy valami megtörik Nicholasban, miután megpillantja szétmarcangolt, de még vérre éhes extársát, akit ők hagytak magára még régebben. Glenn és Nicholas terve nem válik be, az egyetlen lehetőségük már rég porig égett, így az őket üldözők könnyű prédájává válnak.
Többen írtak megoldást a kijutásukra, de tegyétek a kezeteket az egérre vagy a távirányítóra, akkor is ennyire izgultatok volna? Felmásznak egy kukára, de az addigra teljesen labilis Nicholas elveszíti az önuralmát, az eszét, hallucinálni kezd, majd egy szimpla köszönömmel elköszön Glenntől, és fejbe lövi magát. Pont Glennre esik, aki a tetemmel együtt bezuhan a több száz, húsra éhező zombi közé.
Megoszlanak a feltételezések, én sajnos ugyanazt a pólót látom Glennen, amit előtte 5 másodperccel. Végiggondolva, ha az embernek kitépik a beleit, az igenis elér az arcáig. Túl sok "emlékezzünk, milyen is volt Glenn, és igenis haza kell jutnod a menyasszonyod miatt" rész volt…
Ugyanebben az időben Rick egy félmaraton lefutása után eléri a lakókocsit, és visszafordul, de nem éri el a célját, mert lerobban az úton. Annyi ideje marad, hogy rádión kiadja az instrukciókat, mielőtt megtámadja két Farkasok-tag, de legyőzi őket (ezt pedig végighallgatja Daryl, aki úgy érzem, túl kevés szerepet kap mostanság), 3-at pedig kérdezés nélkül szitává lő, miután egyiküknél megtalálja Judith bébiételét. De Rick amolyan "mindent túlél, akár bekattanva, akár megtisztulva" személyiség.
És csak hogy szemléltessem, őket már elveszítettük:
Shane
T-Dog
Lori
Andrea
Dale
Beth
A kormányzó
Merle
Hershel
Csak néhány név a szerintem fontos és meghatározó karakterek közül, akiknél mind felmerült a „nemostkomolyanígyeznemlehet!!” érzés… Természetesen felröppentek pletykák, izgulni szabad, hiszen ez a TWD, egyszer úgyis kiderül :-) Ne csüggedjetek, lesz hetedik évad is, már hivatalos, tehát Glennel vagy nélküle, de még lesz miért álmatlan éjszakákat eltölteni. Ahogy át tudtuk lépni az elveszített tagokon, és fogadtunk el újabbakat, így ezek után is így lesz. Azért titkon remélem, igenis visszatér, bár úgy gondolom, a TWD nagyon meghazudtolná önmagát… {/spoiler}
Ez a rész simán megér 8 pontot a tízből, mert akciódús volt, érzelmes, egy rakás kiskaput hagyott nyitva, sírtunk, izgultunk, és, hát igen, azok a zombik *-* Kíváncsi leszek, a két társaság össze tud-e végül szokni, vagy átalakulnak az erőviszonyok? Vajon ebben az évben is visszatér valaki a múltból? A városban maradnak, és a farmos évadot kapjuk meg új köntösben, vagy menekülni kell újra? Mit gondoltok?
4. rész: Nem itt van
Várható volt, hogy az előző rész nyitva hagyott kiskapui után egy teljesen más vonalon elinduló epizódot kapunk. (Mellékesen megjegyezném, „csakazértisszivassukmégarajongókat” címszóval a Glennt alakító Steven Yeun neve nem szerepel a stáblistán.) Morgan Jones (Lennie James alakítja) már a legelső epizódban bemutatkozott, mikor fia, Duane le akart lőni Ricket, mert azt hitte, fertőzött. Szó tettet követett, a két férfi összebarátkozott, és elég sokat megtudhattunk Morganről: okos, családcentrikus, szerető apa volt, aki boldogan éldegélt fiával és feleségével. Az evakuálás folytán feleségét, Jennyt megharapták (Morgan nem volt képes végezni a nővel), ekkor a férfi megfogadta, hogy mindenáron megvédi egyetlen fiát. Rick elbúcsúzott, megfogadták, hogy találkoznak még. Miután néhány évaddal később újra találkoznak, a férfi már nem önmaga, elmeséli, hogy elveszítette fiát, akit a felesége harapott meg. Talán a bűntudat, hogy megelőzhette volna, talán maga a veszteség, a magány teljesen megváltoztatja, és nem tud másra gondolni, mint a tisztítótűzre. Mivel ettől az őrülettől Rick nem tudta megmenteni, magára hagyta.
De, hogy a TWD hű legyen önmagához, Morgan visszatért!
{spoiler}Mint egy megtisztult szerzetes, egy megtért hívő vagy maga az angyalok földi kirendeltségének vezetője, előkerül az új Morgan. Aki szerint az élet szép, tudni kell megbocsájtani, és akinek minden ember élete számít. Elgondolkodtató, hogy tud megtérni az, aki elveszített mindent és mindenkit, aki valaha fontos volt neki. Mit csinált ennyi időn keresztül egyedül? Egyáltalán hogyan élte túl? Ebben az epizódban is több időszálat láthatunk. Úgy kezdődik, hogy Morgan mint valami őrült antikrisztus válogatás nélkül mészárol le mindent és mindenkit, aki csak mozog, függetlenül attól, hogy járkáló-e vagy sem, hiszen szerinte mindegy, egyszer mindenki az lesz.
Bejön a képbe Tabitha (nem, nem egy szépséges bombázó varázsolja el hősünket, hanem egy kecske), akit Morgan mindenáron szeretne a magáénak tudni (nem, nem azért). Persze ezt nem hagyhatja egy mély öblös hang, aki többször figyelmezteti a férfit, hogy hagyja békén a kecskét, menjen el, vagy maradjon, de békével, persze kérése süket fülekre talál. Így Morgan puffan egyet, és egy házban tér magához, rácsok között, élelemmel ellátva. Eastman (a szállásadó), az egykori törvényszéki pszichológus próbálja kielemezni és megfejteni Morgan dühét és tébolyát, szépen rávezeti, hogy nem kell feltétlenül öldökölnie. Kapcsolatuk nagyon nehezen indul, de barátság szövődik a két férfi között. (Off: én szó nélkül lelőnék bárkit, nem kérdeznék, csak életben akarnék maradni, nemhogy még meg is invitáljam egy kis falafelre vagy hasonlókra. Ti mit tettetek volna a helyében?)
Miközben Eastman segít Morgannak legyőzni a belső démonjait, szemmel láthatólag alakul a jelleme. Számomra meglepő volt, hogy minden egyes járkálónak külön sír dukál, névvel ellátott fejfával, és nem csak elkaparják a föld alá.
Egy kis közös kertészkedés után Eastman megtanítja Morgant harcolni, hogy ne kelljen feltétel nélkül ölnie. Ezután jön egy kis sztorizgatás, lelkizés, amikor Eastman elmeséli, miként veszítette el a családját, és hatalmas emberségről tesz tanúbizonyságot, hogy ezek után még képes élni, hinni, bízni.
Miután Morgan megtanulja a jelmondatot: ”Minden élet értékes”, és próbál visszaülni a nyeregbe (miközben jön egy járkáló), megrohamozzák az emlékek, aminek Eastman issza meg a levét, és a járkáló megharapja. Haldoklás közben Eastman átad még néhány bölcsességet, jó tanácsot Morgannak, a következő percekben pedig már azt látjuk, hogy Morgan felszerelkezve elindul az erdőbe. Itt már gondolkoztam, hogy vajon ki vet véget Eastman életének, de ez nem derül ki, csak a fejfáját láthatjuk a többi között.
Egyedül én akadtam ki Tabitha miatt? Olyan jó lett volna, ha viszi magával…{/spoiler}
Jó dolog a megbocsájtás, bár én nem hiszek benne, főleg nem ilyen helyzetben. Kíváncsian várom, Morgan démonjai vagy a túlságosan megjavult oldala fog-e nyerni, és vajon hány ember fog miatta meghalni?
Nem szeretem a flashback részeket, tudom, hogy nem véletlenül tették most műsorra (így is húzzák az idegeinket), de semmi érzést nem hozott ki belőlem Morgan változása, egyedül az őrült énjével tudtam azonosulni, mert az emberek 90%-a annál a jellemnél ragadna le. Ti mit gondoltok?
Értékelés: 6/10
A The Walking Dead 6. évadának epizódjai Magyarországon kizárólag a FOX csatornán tekinthetők meg, hétfőnként 22:00-tól! A sorozat hivatalos Facebook-oldalát itt találjátok. Ajánljuk még figyelmetekbe a TWD magyar rajongói oldalát is, ahol sok-sok érdekességet olvashattok a sorozattal kapcsolatban!
Képek:
1-9: 3. rész
10-16: 4. rész*****