Újabb rövidfilmes válogatással jelentkezünk. Ezúttal olyan szösszeneteket gyűjtöttünk össze, amelyekben jól kitalált, ijesztő rémek jelennek meg.
The Smilling Man (Michael Evans, 2013)
A mosolygó férfi az egyik kedvenc rémalakom. Groteszk és elképesztően nyugtalanító jelenség, mintha Joker közeli rokona lenne, ez pedig a legjobb rövidfilm róla:
The Grinning Man (John Fitzpatrick, 2016)
Egy újabb mosolygós mumus, aki előbb az őrületbe kergeti a célszemélyt, és csak utána támad, méghozzá elég sajátosan…
The Launder Man (Landon Stahmer, 2017)
Azt hitted, hogy a mosókonyhában nem eshet bántódásod? Hát, elég rosszul gondoltad, ugyanis a frissen mosott ruhák közt nemcsak néhány aprópénz lapul, hanem egy szörny is…
Hada (Tony Morales, 2018)
Ebben a kisfilmben a gyerekszoba sötét szegletében tanyát vert mumus jelenik meg. A rendező, Tony Morales jól építkezik, de a kelleténél több ijesztést pakol filmjébe. Mondjuk így is elég jó cuccot csinált.
Pieces (Dan Sunley, 2016)
Dan Sunley minijét simán oda lehetne tenni a Démonok között/Insidious-univerzum alkotásai közé. Egy régi ház, egy múltbeli tragédia, kísértetek és egy rém, aki kreatív módon, egy kirakós segítségével hozza el a rettegést.
Don’t Look Away (Cristopher Cox, 2017)
Ha a skacok leveszik a tekintetüket a mumusról, akkor megijednek. Nem kicsit. De nemcsak ők, te is.
Shi (Pablo Absento, 2017)
Ez a kurta filmecske a j-horrorok nyomdokain halad. Szép környezet, profi operatőri munka, erős atmoszféra és egy olyan rémisztő alak jellemzi, akinek társaságában érezni a halál jéghideg érintését.
The Rake (Shun Otsubo, 2014)
A mosolygó emberhez hasonlóan a Rake nevű rém is jó pár filmest megihletett már. Az alábbi kisfilm mutatja be a leghatásosabban a creepypasta legendát:
Mannequin (Zach McCoy-Davies, 2017)
A Mannequin a válogatás legjobbja. A feszült légkör, az ügyesen berendezett helyszín és a remek beállítások teszik ezt a pár percet kibírhatatlanul félelmetessé. Ennyire még egyetlen próbababa sem volt hátborzongató.
Valentine’s Die (2018)
A szerelem istene, Kupidó ezúttal nem heves románcot, hanem vérfürdőt hoz! A Valentine’s Die egy totálisan elborult, gore-ban gazdag horrorocska, ami a humort sem veti meg. Elborzasztó és poénos egyszerre.