Az Unfriended első része azon kívül, hogy kifejezetten ötletesnek tartottam az egész Skype-horror elképzelést nem hagyott bennem mély nyomot. Hiába szőtték bele a történetbe az internetes zaklatás témakörét, érdemben sajnos nem foglalkoztak vele, és kreativitás ide vagy oda azért maga a megvalósítás is hagyott némi kívánnivalót maga után. Ráadásul az idei év egyik nagy meglepetésfilmje a Keresés is egyetlen laptop kijelzőjén játszódik, így meglehetősen kíváncsi voltam rá, hogy sikerül-e az új résznek felnőnie a konkurenciához.
Főhősünk Matias kisebb fennakadás után sikeresen belép új laptopjába amiről később kiderül, hogy a munkahelyén találta. Valójában azért vitte haza, hogy be tudja fejezni a siket barátnőjének készülő alkalmazást. Nem sokkal ezután elindul a már ismert Skype beszélgetés Matias és barátai között, azonban a gép folyamatosan lefagy. Emellett az előző tulaj is bejelentkezve maradt, aki pedig folyamatosan különös üzeneteket kap. Végül egy titkosított mappában a hat fős baráti társaság olyan videókra bukkan, ami mindannyiukat megrázza és a benne lévő információ az életükbe kerül...
Hiába dolgozik érdekes témákkal a film, valahogy ugyanúgy hiányérzetem maradt utána, mint az első rész után. Matias és Amaya kommunikációs nehézségeiből szerintem többet is ki lehetett volna hozni, valahogy nehezemre esik elhinni, hogy a legnagyobb dilemmát egy ilyen kapcsolatban a jelnyelv elsajátítása okozza. Továbbá, mint ahogy a cím is mutatja, a cselekmény a DarkWeb és hackerkedés köré épül. Ez akármennyire is érdekfeszítően hangzik, és bizonyos aspektusainak elég jelentős aktualitása is van valahogy sikerül a végére már-már nevetségessé túlozni. Így hiába az utópikus lezárás, valamint, hiába utalnak az egyes gyilkosságokkal a való életben is megtörtént eseményekre (pl.: swatting) mégsem tudja elérni film a kívánt hatást. Ugyanakkor azt el kell ismernem, hogy talán ez a téma áll a legjobban a webcam horror stílusnak.
Sokat dobott volna a film élvezhetőségén, ha kicsit mélyebben bemutatta volna a mellékszereplőket, de azon kívül, hogy van egy éppen eljegyzett leszbikus pár, egy összeesküvéselméletekben hívő youtuber, egy indonéz lány, valamint egy srác, aki Angliában lakik és valamennyit konyít az informatikához, semmi érdemlegeset nem tudunk meg róluk. Valójában csak azért van ennyi mellékszereplő, hogy a halálesetek kitöltsék a játékidőt, de teljesen mindegy a néző szempontjából, hogy ki fog meghalni. Technikai szinten azonban egyértelmű a fejlődés, sokkal kevésbé volt idegesítő a laptop lefagyása, valamint az előforduló pixelhibák sem voltak annyira zavaróak. De, amikor Matias mint a multitasking kitüntetett mestere egyszerre több megnyitott ablak között cikázott, miközben beszélgetett, videót nézett és zenét hallgatott az meglehetősen irritáló volt.
Eltekintve a fent felsorolt negatívumoktól, és attól, hogy a befejezés meglehetősen összecsapottnak hat, az Unfriended: Dark Web nem nézhetetlen. Hogyha valaki egy egyszer nézhető, könnyed és nagy meglepetéseket nem tartogató horrorra vágyik az nyugodtan tegyen vele egy próbát, de ne legyenek nagy elvárásai.
5/10