A rovat végére igazi gyöngyszemeket sikerült beválogatnom, mely alól a mai, furcsa magyar című Bácsi (Man From Nowhere/Ajeossi) sem kivétel. Jeong-beom Lee szinte még kezdő, három filmje közül a most terítéken lévő a második, 2010-es, de a thriller-akció-krimi keverék minőségét látva remélem, aktívan ki fogja venni a részét a filmkészítésből.
Egy csendes, visszahúzódó, magának való és láthatólag depresszióval küzdő fiatal zálogos összebarátkozik szomszédja kislányával, bár abszolút nem akarja közel engedni magához a gyermeket. A titokzatos férfiról senki nem tud semmit, előző élete, múltja, foglalkozása homályba vész, így természetesen a rossznyelvű pletykákból próbálják a körülötte élők feltérképezni. A kislány, So-mi édesanyja nemcsak elhanyagolja gyermekét, de kétes munkája révén pénzt lop egy olyan jakuzától, akivel nem kellett volna ujjat húzni. A droggal és szervkereskedelemmel foglalkozó veszélyes jakuzafőnök elrabolja a nőt és a lányát is, melynek Tae-sik, a zálogos is szemtanúja lesz. A férfi múltját, képességeit és képesítését felhasználva a nyomukba ered, hogy megmentse élete egyetlen értelmét, a kislányt.
Először is, a cím abszolút releváns. Bármennyire is furcsának tűnik, a férfira utal, a kislány szemszögéből, az ő kapcsolatuk az egész történet mozgatórugója, annak ellenére, hogy alig ismerik egymást, csak két teljesen magányos, elhanyagolt lélek próbál kapaszkodni egymásba. Sajnos van egy nagyon zavaró tényezője a filmnek, ami nem a készítők hibája, de az angol szinkron – mert csak ilyen verziót találtam a filmből – egyszerűen vállalhatatlan, ostoba és irritáló. Nemcsak, hogy nem áll jól egy ázsiai filmnek bármiféle szinkron, de még a hangulata is olyan, mintha random embereket felkértek volna az utcáról, hogy fahangon mondjanak hangzatosnak tűnő szöveget. De térjünk rá a film valódi értékeire. Drámaként indul, és a megható fő cselekményszál a végéig kitart, közhelyek és giccs nélkül, érzelmileg segíti az azonosulást a nézőnek. Az események pörgősek és izgalmasak, hiszen több dolgot láthatunk egyidejűleg: a jakuzafőnök - aki egyébként rémisztő, teljesen olyan, mint egy animegonosz - és csapata tevékenységét, a zálogos hajszáját a szervkereskedők után, valamint a rendőrség munkáját, akik megpróbálják kideríteni, hogy ki is valójában ez a férfi.
Természetesen mi is megismerjük a múltját, mely ugyancsak megrendítő, de a késleltetés miatt kíváncsivá is tett a film. Szerintem az eddig látottak közül az egyik legjobban megkoreografált bunyó- és akciójeleneteket láttam, amikkel csak az Oldboy folyosós-kalapácsos jelenete tud vetekedni. Az operatőri munka is nagyon különleges, igazi élvezet volt nézni az egy snittel készült felvételeket és a kreatív megoldásokat. A színészi játék terén a főszereplő eleinte csak a durcás, magába zárkózott figurát hozza, de a film végére beérik, a kislány szerethető és tudtam érte izgulni, a jakuza tagjai pedig ijesztőek, és remekül alakítanak a színészek. Mindenféleképpen tudom ajánlani a bosszúfilmek szerelmeseinek, mert remek alkotás!
Szerintem: 9/10