Márciusi megjelenések:
Március 9-én jelenik meg Blake Crouch új thrillere, a Menekülj. A Sötét anyag és Wayward Pines szerzőjének ez egy korábbi műve, még 2011-ben írta, és egyike volt azon könyveknek, amelyek elindították a sztárság útján. Különös és brutális gyilkosságok történnek Amerika-szerte, látszólag összefüggéstelenül. Pár nap után leáll a teljes áram- és energiaellátás, és káoszba borul az ország. Amikor Jack Colclough egy vészhelyzetre fenntartott rádiócsatornán meghallja a nevét azok sorában, akik felkerültek a halállistára, tudja, hogy csak egyetlen dolgot tehet. A szeretteivel együtt menekülnie kell a hamarosan érkező gyilkosok elől.
Március 16-án Joe Hart Obscura című regényével jelentkezünk. Hart Minnesota északi részén született, és mindmáig ott él, jelenleg több mint tíz regény és két novelláskötet szerzője. Kisebb horror kiadóknál jelentek meg az első könyvei, és bár az írásaira mindmáig hatást gyakorol a műfaj, de ez a későbbi műveinél már kiegészült thriller, sci-fi vagy akár krimi elemekkel is. Az Obscura is egy helyenként ijesztő, finoman horrorba hajló történet: egy gyilkos járvány pusztít a Földön, miközben egy kis csapat egy rejtett űrállomásra tart, ahol a megoldás lehet. Az utazás azonban hamar rémálommá válik, a küldetést megmagyarázhatatlan és erőszakos események szakítják félbe. Minden kérdésessé válik – a küldetés igazi célja, a legénység indítéka és a végtelen űr gyilkos titkai.
Március 23-án érkezik az Elvesztek Párizsban: Pam Jenoff igaz történeten alapuló, második világháborús történelmi kémregénye a 2019-es megjelenése után nagy népszerűségre tett szert Amerikában; New York Times Bestseller lett, majd jelölték a Goodreads közönségdíjára és elkeltek a megfilmesítései jogai is. Az Elvesztek Párizsban a második világháborúban tevékenykedő női titkos ügynökök köreibe repíti az olvasót: az ügynöknőket a megszállt Európában vetették be futárként és rádiósként, közülük azonban tizenketten soha nem tértek haza, sorsukat homály fedi. Jenoff jól ismeri a korszakot, regényeit a Pentagonnál töltött ideje alatt szerzett élmények és tapasztalatok, valamint a Külügyminisztériumban végzett diplomata munkája ihleti.
Március 30-án Alix E. Harrow sikerkönyve jelenik meg. A Tízezer ajtó 2019 legnagyobb fantasy debütálása volt, elképesztő rajongótábora lett a könyvnek és a kritikusok is nagyon szerették. Egy nagyon különleges fantasyről van szó, amit nem is nagyon lehet semmi máshoz hasonlítani. Harrow prózája gyönyörű, és úgy érezzük, hogy Ballai Mária fordító fantasztikusan megtartotta minden szépségét az eredeti szövegnek. Moskát Anita, az Irha és bőr valamint a Horgonyhely szerzője pedig az alábbi ajánlót írta a könyvhöz, ami a hátsó borítón fog majd szerepelni: “Alix E. Harrow csodálatos szóműves, aki hisz a történetek erejében, hogy szavakkal képesek vagyunk megrengetni a világot. Ez a regény tárt ajtóval fogad.”
Már megjelent:
Richard Osman: A csütörtöki nyomozóklub.
Egy békés nyugdíjasotthonban négy valószínűtlen barát minden csütörtökön összeül, hogy megoldatlan gyilkosságokról beszélgessenek. Amikor kegyetlen gyilkosság történik a saját otthonukban, a csütörtöki nyomozóklub hirtelen egy aktív nyomozás középpontjában találja magát. S bár Elizabeth, Joyce, Ibrahim és Ron már a nyolcvanhoz közelítenek, van még pár trükk a tarsolyukban, amire senki sem számít. Vajon képes ez a furcsa, de végtelenül imádnivaló csapat elkapni a gyilkost, mielőtt túl késő lenne
Richard Osman első regénye a megjelenését követően azonnal elnyerte az olvasók és kritikusok tetszését, ráadásul sorra döntötte meg az angol könyvpiac rekordjait. A csütörtöki nyomozóklub több mint 1 millió példányos eladásával 2020 legnagyobb debütálása lett, hosszan vezette a sikerlistákat, a filmjogokat pedig Steven Spielberg vette meg.
Avi Loeb: Földönkívüli - Egy idegen civilizáció első nyomai
A Harvard egyik legjobb csillagásza elénk tárja vitákat kiváltó elméletét arról, hogy a naprendszerünket nemrégiben egy távoli csillagrendszerben élő, fejlett földön kívüli civilizáció látogatta meg.
2017 végén egy hawaii obszervatórium kutatói megpillantottak egy objektumot, amely a naprendszerünk belsejében száguldott, méghozzá olyan gyorsan, hogy csak egy másik csillagról érkezhetett. Avi Loeb, a Harvard csillagászati tanszékének vezetője bebizonyítja, hogy az ’Oumuamua névre keresztelt jelenség nem lehetett aszteroida; ahhoz túl sebesen mozgott, túl furcsa pályán haladt, és nyomát sem mutatta gázképződésnek vagy szétesésnek. Szerinte csak egyetlen lehetséges magyarázat képzelhető el: az objektum egy távoli, földön kívüli civilizáció fejlett technológiai eszköze.
Ebben a könyvében Loeb végigvezeti az olvasót naprendszerünk első bizonyítottan csillagközi látogatójának izgalmas történetén. Felvázolja nagy felzúdulást kiváltott elméletét és annak jelentőségteljes következményeit, amelyek mind a természettudományra, mind a vallásokra, mind fajunk és bolygónk jövőjére hatással lehetnek. A Földönkívüli elgondolkodtató útja a tudomány, a téridő és az emberi képzelet legtávolabbi zugaiban azt sugallja az olvasóknak, hogy a határ a csillagos ég, és hogy érdemes nyitott elmével elgondolkodni azon, amit ott találhatunk. Bármilyen különösnek is tűnik.
További könyveket az Agave Kiadó oldalán találtok.