Az idén mozikba kerülő Lazarus Effect premierjét megelőzően meglehetősen nagy érdeklődés övezte, a várva várt bemutató azonban finoman kifejezve sem hozott osztatlan sikereket. A történet röviden összefoglalva egy lelkes kutatócsapatról szól, akik eredetileg egy olyan szert szeretnének kifejleszteni, amely képes a kómában lévő betegeket felébreszteni. Azonban a kísérletek nem várt eredményeket hoznak, a szer túlszárnyalja eredeti elképzeléseiket, mivel az állatokon végzett tesztelés során sikerül visszahozni egy halott kutyát az élők soraiba. A sokkoló erejű felfedezés hatására a készítményt a bibliai Lázár-történet után Lazarus névre keresztelik. A kutatássorozatnak azonban hirtelen vége szakad, a projektet lezárják, az elkeseredett tudósok pedig törik a fejüket, mitévők legyenek. A kényszerű folytatást egy baleset inspirálja, ugyanis Zoét (akit a Doktor House-ból is ismert Olivia Wilde alakít) halálos erejű áramütés éri, aminek folytán elkeseredett barátai úgy döntenek, kipróbálják rajta a szérumot. Próbálkozásukat siker koronázza, Zoe látszólag újra él és virul, de hamarosan felsejlik annak a lehetősége, hogy tettüknek ára volt, nem teljesen ugyanazt az embert kapták vissza, akit ismertek.
A halál utáni élet talán az emberiséget foglalkoztató egyik legősibb kérdés, mindenkiben felmerült már a kérdés, mi történik, ha az általunk ismert világot elhagyjuk? A film ezt a kérdéskört kívánja megközelíteni egy bizonyos szemszögből. Előkerül néhány, manapság aktuális vitatéma, mint például a halálközeli élmények mibenléte vagy az emberi agy jelenleg ismeretlen célú területeinek használata. Sajnos azonban ezekre az egyébként rendkívül érdekes témákra igen kevés időt szakít a Lazarus Effect, az ebben rejlő lehetőségeket csupán minimálisan használja ki. Az alapötlet véleményem szerint kiváló, hiszen rengeteg potenciált rejt magában.
Ennek ellenére nem kapjuk meg azt a plusz töltetet, amire talán sokan számítottak. A színészi játékra nem lehet panasz, a film nagy nevei, Olivia Wilde és Peter Evans is hozzák a kötelező szintet. A cselekmény sajnos nem mentes az ordas logikai bukfencektől, jó példa erre a halálból visszatérő Zoe viselkedése. Felmerülhet a nézőben a kérdés, ha ekkora erővel és ilyen képességekkel rendelkezik egy ember, miért megy bele értelmetlen kergetőzésekbe és közhelyes játékokba, ahelyett, hogy egy csettintéssel megölné az útjába állókat?
Összegzésképp, a Lazarus Effect egy szórakoztató filmnek minősül, egyszeri nézésre kiváló, de többet nem érdemes várni tőle.
Értékelés: 6.5/10