Dario Argento-ra lehet azt mondani, hogy az évek során megkopott a fénye, de ahhoz kétség sem fér, hogy az olasz filmművészet egyik legjobbja, akinek egyedi látásmódja és kísérletező kedve megkereülhetetlenné teszi. Nem 1970-ben kezdte meg a munkát, hiszen sok spagetti westernben közreműködött, viszont ez volt az az év, amikor beírta magát a giallo történetébe. 50 éve mutatták be a The Bird with the Crystal Plumage, magyar keresztségben Kristálytollú madár című filmjét és ezzel elindult, hogy megreformálja mind a giallo, mind pedig a horror világát. Most erről a filmről hoztunk el nektek pár érdekességet.
1. Tony Mustane nagyon komolyan vette a szerepét. Argento bosszúságára képes volt arra is, hogy a rendezőt hajnali háromkor felkeresse a lakásán, hogy megvitassák a karakterét.
2 .Az egyik executive producer nagyon Argento ellen volt, főleg miután látott egy részletet a filmből. Azt mondta, hogy csalódást keltő volt számára az egész és Argento nem jó rendező. Argento apja, Salvatore nem értette, mi baja a producernek ezért elment hozzá személyesen, aki nem akarta őt fogadni. A titkárnővel tudott csak beszélni, aki elmondta, hogy a vetítést követően szabályosan rettegtek. Nagy nehezen végül sikerült beszélni a producerrel és meggyőzni, hogy Argento a legjobb rendező erre a munkára, így elkészíthette a filmet.
3. Ez volt Argento direktori bemutatkozása.
4. Habár nem ez a film az első giallo mozi, mégis hatalmas hatást gyakorolt a műfajra.
5. Annyira népszerű volt a film, hogy Milánóban három és fél évig játszották a mozikban.
6. A forgatókönyv 5 nap alatt készült el.
7. Ez volt az első része Argento "Állat-trilógiájának" Ezt követte 1971-ben a The Cat O'Nine Tails és A négy légy a szürke bársonyon.
8. 6 hétig tartott a forgatás.
9. Nem hivatalosan, de ez a film egy adaptáció, mégpedig Fredric Brown: The Screaming Mimi című könyvét vették alapul.
10. Ez a film az egyik oka, amiért Argento-t elnevezték az olasz Hitchcocknak. Nem semmi egy debütálás, de abszolút érthető az elnevezés és nem, kicsit sem túlzás.
11. Argento egyébként maga is feltűnik a filmben (ahogy Hitchcock is előszeretettel bukkant fel saját műveiben). Az összes beállítás, amiben a gyilkos bőrkesztyűs kezét láthatjuk, az bizony a rendező keze.
12. A film zenéjét Ennio Morricone szerezte.