A tinédzserek élete nem egyszerű. Az ember hormonháztartása megzavarodik. A kis ember, aki még tegnap vígan tologatta a játékautóit, másnapra már a nyuszis magazin aktuális számát bújja. A gyerekből lassan felnőtt lesz. Ez rengeteg konfliktussal jár, ami főleg a szerető szülőkkel való súrlódásokban nyilvánul meg. Ám vannak, akik ennél tovább mennek, és akár a törvényt is megszegik. Az ő büntetésük a javítóintézet, ahol nem bánnak velük kesztyűs kézzel.
Történetünk is egy javítóintézetben sínylődő kis csoport körül zajlik. A fiatalokat közmunkára viszik, egy régóta bezárt hotel kitakarítására, amit később a rászorulóknak akarnak átadni. Cserébe 1 hónapot levesznek a büntetésükből. A brigád, nem éppen nagy lelkesedéssel, de nekiáll a takarítási feladatoknak, a két felügyelő jelenlétében. Ám nem csak ők vannak a lepukkant hotel por- és penészlepte folyosóin. Valaki figyeli őket, s ez a valaki hamar meg is mutatja igaz valóját.
A film szereplőgárdája teljesen sablonos. A szokásost vonultatja fel: nagyszájú színesbőrű, keménycsávó drogdíler, semmitmondó hekker, sipákoló lány, nagyszájú tolvaj stb. Nem igazán tudunk senkivel sem azonosulni, mert a film nem engedi kibontakozni őket, hiszen elég gyorsan hullani kezdenek. Talán ezért is volt végig olyan érzésem az összes szereplővel szemben, hogy csak kötelező halottnak tették bele őket. Főszereplőt ne keressünk, mert olyan nincs. Mindenkinek megvan a maga kis szerepe a történések folyamán, s ezen szeletek összeillesztésével kapjuk meg az egészet.
A főgonoszt magát a jellegtelen szóval tudnám leírni. Semmi egyediséget nem tartalmaz, nem marad meg az emberben, mint Jason vagy Freddy, akiket évekkel később is könnyedén felidézünk. A rémisztőtöl pedig olyan messze van, mint Bódi Guszti az atomfizikától. Ugyanis főellenfélnek egy nagydarab (eredetileg pankrátor) férfit válaszottak a készítők. Amivel nem is lenne baj, mert a méret adott a mészárszék kialakítására. De így ennyi, ezzel meg is állt a tudomány. Egy nagy ember rohangál és gyilkolja szegény tiniket. Persze adtak neki egy satnya kis indítékot, ám én hiányoltam a karakteréből valamit pluszt, amitől maradandónak érezném.
Mivel viszont egy slasherről van szó, így azért vért és néhány gusztustalanabb jelenetet is látunk majd. Ám ezek terén is igencsak gyengén teljesít a film. Sehol egy kibelezés vagy végtagletépés, egyedül a big boss által gyűjtött emberi szemek eltávolítását mondanám komolyabb résznek ilyen téren. Illetve a már inkább megmosolygtató jelenetet, mikor egyik áldozatát saját csörgő telefonjával fojtja meg a hústorony.
Ami viszont pozitív volt, hogy itt nem találkoztam azzal a szokásos jelenséggel, ami jellemzi az ilyen filmeket, hogy már az első 10 perc után tudom, ki fogja túlélni. Számomra ilyen téren meglepetést okoztak a készítők, mert nem azok maradtak meg a film végkifejletére, akikre számítottam. Ez főleg a fentebb említett főszereplő hiányának köszönhető, ami véleményem szerint egy jó lépés volt. A helyszín díszlete is tetszett, jól visszaadták a lepukkant szállodát a maga undorító érzésével, ami az emberre tör, mikor meglátja. Emellett a B kategóriás színészek is hozták a várható szintet, aminek azért én örültem, hogy nem kell teljesen lélektelen játékot végignéznem.
Hogy kiknek ajánlom a filmet? Azoknak, akik már nem tudnak mit nézni, de mégis vágynak valami könnyed horrorra. Mert alapvetően a Menekülj! nem lett annyira rossz alkotás, ám rengeteg, nálánál sokkal jobb film van a piacon, amik jelentősen túlmutatnak rajta.
4/10